Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

20

Lut 10

Nowości ze świata Gier Planszowych

Szaleństwa sylwestrowej nocy już powoli staja się tylko przeszłością, mamy drugiego stycznia, nowy rok, a zatem postanowiłem, że troszkę poszperam, i odświeżę swoje informacje o grach, które mnie najbardziej interesują.

Na pierwszy ogień oczywiście poszedł Talizman: Podziemia. Jak wiadomo premiera się przesunęła, w chwili obecnej wersja jest taka, że gra powinna trafić do Polski około 20 stycznia, więc śmiało można powiedzieć, że w sklepach grę najwcześniej zobaczymy na początku lutego. Dobrą inoformacją jest to, że razem z Podziemiami, przypłynie także kolejny dodruk podstawki.

Z informacji na temat drugiego karcianego dodatku wynika, że będzie on w sprzedaży także na wiosnę, ale na pewno w późniejszym terminie niż Podziemia. Osobiście obstawiam, że przy licznych opóźnieniach Frostmarch w edycji polskiej zobaczymy dopiero na wakacje. Na chwilę obecną Galakta proponuje nazwę Królowa Lodu, jako polskie tłumaczenie nazwy dodatku. Fanom ten pomysł nie za bardzo się podoba i woleliby mniej bajkową nazwę. Strategia polskiego wydawcy polega na tym, aby większe, planszowe dodatki nazywać zgodnie z lokacjami, które są dzięki nim dostępne, np. Podziemia, a mniejsze dodatki będą nazywane od głównych bohaterów tychże dodatków, np. Żniwiarz, Królowa Lodu.

W sprzedaży za granica jest już dostępny kolejny dodatek do Descenta, o nazwie Descent: Sea of Blood. Kolejne rozszerzenie będzie nawiązywało do Road to Legend, i będzie utrzymane w stylu przygód łączących się w większą kampanię, na zakończenie której gracze będą mogli się zmierzyć z samym Overlordem. Interesująco zapowiada się fakt, iż dodatek ten będzie oferował możliwość dowodzenia statkiem, i walki morskiej tak z wrogimi okrętami jak i z potworami morskimi. Jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie w praktyce, ale sam pomysł jak na Descenta, który przez długi czas zamknięty był w ciemnych podziemiach jest bardzo innowacyjny i ciekawy. Zawartość pudełka jest imponująca, ponad 220 nowych kart, ponad 200 różnych tokenów, plansza do gry, mapa oceanu, po którym przyjdzie pływać bohaterom, 10 power dices, oczywiście nowe części do układania planszy (wyspy do odwiedzenia), jak i samych statków, a także sześć pudełek, w których będziemy mogli pochować figurki bohaterów. Możemy tylko czekać na to, kiedy dodatek ten będzie dostępny w sprzedaży w polskich sklepach. W tym miejscu ukłon, i uśmiech do Rebel.pl

A tutaj link do ciekawej strony, na której można znaleźć trochę informacji, i zdjęć z nowego dodatku:www.thegelatinouscube.com
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier