Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

29

Lut 12

Powrót Baldur`s Gate?

Swoja przygodę z komputerowymi grami RPG zacząłem dobre 20 lat temu. Od tamtego czasu miałem przyjemność (lub też wręcz przeciwnie) grać w niezliczone ilości tytułów nawiązujące do tej tematyki. Jeżeli ktoś zapytałby mnie o najlepszą komputerową serią RPG to bez zawahania powiedziałbym: Baldur`s Gate.

Gra ukazała się w 1998 roku i od tamtego czasu pojawiło się bardzo mało tytułów, które mogłyby zagrozić jej pozycji. Zawsze denerwował mnie fakt, że wraz z postępem technicznym (w szczególności w kwestii grafiki), producenci wydają coraz ładniej wyglądające gnioty a zapomina się o prawdziwych klasykach, które aż się proszę o powtórne wydanie w nowej szacie graficznej.

Przeglądając sieć natrafiliśmy na ciekawy artykuł poświęcony plotkom na temat możliwego, powtórnego pojawienia się Baldur`s Gate. Pełny artykuł możecie znaleźć tutaj. Z lektury tego tekstu możemy wywnioskować, iż gra najprawdopodobniej miałaby się pojawić na którejś z nowych platform (może aplikacja na smartphony?). Tak czy inaczej, cokolwiek by to miało być, to trzymam mocno kciuki za to, żeby moja ulubiona gra ponownie pojawiła się na rynku.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier