Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

20

Lut 10

Tworzenie postaci.

Artykuł ten przeznaczony jest dla początkujących graczy, ale także zaawansowani mogą coś w nim znaleźć.
Życzę miłej lektury:)

Zaczynając od początku, przed tworzeniem postaci powinniśmy się zapoznać, chociaż powierzchownie ze światem, w jakim będziemy grać. Z żyjącymi tam rasami, obyczajami, stosunkami panującymi miedzy nimi. Następnie należałoby zapoznać się z dostępnymi rasami bardziej dokładnie. Poznać ich zalety i wady, atuty oraz ich pogląd na świat, aby móc się lepiej wczuć w postać. Kiedy już się z nimi zapoznamy, powinniśmy pomyśleć nad koncepcją postaci. Dobrze jest wiedzieć czy chcemy, aby nasza postać była wojownikiem rzucającym się na wszystko, czy spokojnym i zrównoważonym paladynem. Kierującym się rozumem, dobrem albo złem. A może magiem(zwykle kojarzonym z postaciami myślącymi, słabymi w walce) postacią dużo mówiąca, dyplomatą. Osoba, która będzie umiała dużo załatwić, ale będzie kiepska w walce. A może chytrym i przebiegłym łotrzykiem, złodziejem skrytobójcą, włamywaczem?? Lub postacią łącząca parę tych cech. Wszystko to zależy od Ciebie i zaważy na dalszej rozgrywce.

Kiedy już mamy zamysł postaci, powinniśmy zdecydować się na rasę, gdyż każda z nich jest dobra w innym zawodzie, profesji(ludzie-wszechstronni, elfy-magia, halfingi- złodzieje lub, kiedy niema możliwości wyboru rasy nie wybieramy jej :P).Powinniśmy także stworzyć jej historie, chociaż krótką aby wiedzieć, jakie są jej pragnienia i cele w życiu. Wybrać imię i nazwisko oraz uzgadniamy z MG(Mistrzem Gry), wszystkie ważne jej szczegóły, która tylko on powinien znać. Na koniec zostaje nam wylosowanie współczynników, co według mnie w RPG jest rzeczą mniej ważna, niż zarys postaci. Można bez nich grać, ale czasami pomagają rozwikłać potężne spory w sprawach kluczowych(Pamiętajcie MG ma zawsze racje;). Wojownik powinien harakteryzować się wielką siłą i wytrzymałością, złodziej zręcznością i zwinnością natomiast mag i kapłan inteligencją i mądorścią. Wszystkie postaci powinny mieć przynajmniej średnią haryzme, bo cóż z tego że nasza postać jest super wypasiona skoro i tak wszyscy na jej widok uciekają:)

Kończąc mam nadzieję, że artykuł przyda się wam. Chciałbym jeszcze napisać, iż nie jest to cała wiedza o Tworzeniu postaci a tylko to, co według mnie jest istotne, aby stworzyć postać z którą przeżyjemy wiele interesujących przygód. Życzę miłej gry nowo, co wylosowanymi postawimy lub starymi dobrymi weteranami :)
1 Star2 Star3 Star4 Star5 Star (No Ratings Yet)
Loading...
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier