Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

20

Lut 10

Zapowiedź Talisman: Dungeon

Jeszcze nie tak dawno, bo w zeszłym miesiącu świętowaliśmy wydanie polskiego tłumaczenia Żniwiarza, będącego karcianym dodatkiem do gry Talizman: Magia i Miecz, a już niedługo według oficjalnych zapowiedzi na pułki sklepowe powinno trafić polskie wydanie pierwszego, planszowego dodatku do tej wspaniałej gry. Mowa tu oczywiście o dodatku Talizman: Dungeon.

W pudełku oprócz planszy tytułowych podziemi znajdziemy również pięć nowych postaci do wyboru, którymi są: Amazonka, Cyganka, Gladiator, Filozof, oraz Zawadiaka. Na uwagę zasługuje również fakt, iż nowa plansza w przeciwieństwie do starej edycji Magii i Miecza, nie będzie kwadratową tekturą, która kładzie się obok planszy głównej, lecz będzie to integralne uzupełnienie planszy podstawowej, które do dokłada się do jednego z czterech rogów planszy ( tak, tak plansza Podziemi ma kształt litery L). Od razu zatem nasuwa się pytanie, co przygotuje nam Fantasy Flight Games żeby zapełnić pozostałe trzy rogi planszy? Czas pokaże. Wracając jednak do zawartości Podziemi, to oprócz wspomnianych bohaterów dostaniemy także około 160 nowych kart, w tym 20 nowych zaklęć, 10 nowych kart przygody, oraz przede wszystkim prawie 130 kart lochów. Dla porównania należy przypomnieć, że liczba kart przygód w podstawce to zaledwie 104 kartoniki, a zatem Podziemia na pewno sprawią, że nie będzie się nam w nich nudziło. Wykonanie planszy, kart, jak i figurek postaci jak zawsze w przypadku Fantasy Flight Games stoi na bardzo wysokim poziomie, i niczym nie odbiega od tych z podstawowej wersji gry.

Grę już teraz można zamówić w wersji anglojęzycznej, lecz na szczęście dla wszystkich polskich graczy jej polskie wydanie planowane jest na grudzień tego roku, więc mamy nadzieje, że polski wydawca terminów dotrzyma i na święte będziemy się cieszyć nowym dodatkiem do znakomitej gry planszowej, jaką jest Talizman: Magia i Miecz.

Nieco dłużej z kolei przyjdzie nam wszystkim poczekać na drugi karciany dodatek do Talizmanu, jednakże już teraz możemy podać pewne informacje. Drugi dodatek karciany będzie nosił nazwę Frostmarch, a jego motywem przewodnim będzie walka z bezwzględną i okrutną Lodową Królową. W pudelku znajdziemy 4 nowe postacie, do tego 84 nowe karty przygód, 20 nowych czarów, 24 karty zadań czarnoksiężnika ( o których za chwilę), oraz trzy nowe alternatywne zakończenia, w tym walkę z tytułową Lodową Królową. Co do postaci to tym razem sprezentowani zostaną nam Warlock, Ogre Chieftain, Necromancer, oraz z tego, co widać na zdjęciach… Leprechaun. Co do kart zadań czarnoksiężnika to jest to kolejne urozmaicenie w grze, każdy gracz będzie zaczynał z czterema losowo wybranymi zadaniami. Po wykonaniu wszystkich czterech dostaje sie nagrodę, zgodnie ze schematem z jaskini czarnoksiężnika, która to znajduje się na głównej planszy go gry. Dodatkowo pierwszy gracz, który dotrze do korony władzy, i który wykonał uprzednio wszystkie cztery zadania czarnoksiężnika wygrywa grę. Podsumowując zatem karty czarnoksiężnika stanowią przyjemny dodatek do gry, który jest poniekąd kolejnym, alternatywnym zakończeniem rozgrywki. Wraz z kartami ze Żniwiarza, Podziemi, oraz tymi z podstawowej edycji gry będziemy mieli łącznie ponad 300 kart przygód! Pozostaje tylko czekać… I tutaj właśnie zaczyna się problem, bo na Frostmarch przyjdzie nam poczekać bardzo długo, zapewne do przyszłych wakacji. Póki co zatem lepiej skupić się na Podziemiach i trzymać kciuki żeby nie było opóźnień jak ze Żniwiarzem.




Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier