Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

25

Mar 13

11-ty numer kwartalnika o grach "Inne Sfery"

okladka_11Na przekór przedłużającej wiosennej zmarzlinie, z zimowego snu wybudziła się redakcja magazynu o grach „Inne Sfery”. Mimo prawie półrocznego milczenia, obserwując aurę za oknem, i tak nieco przedwcześnie… Intencję były jednak szczytne: materiał nie mógł już dłużej czekać.

Na ponad 50 stronach znajdziecie kilkanaście artykułów z pomysłami szalonymi („LARP-owa Teoria Chaosu”, „Kraina If”), racjonalizatorskimi („Skrytykuj mnie proszę”) i inspirującymi („Szyjąc potwora”). Podejrzymy rzemiosło twórców największej polskiej dramy cyklicznej („Shadows of Poland”), a rozwiązania z gier komputerowych spróbujemy przenieść do RPG-ów („Gry inspirowane PC”). Rozliczamy się też z popularnymi przekonaniami odnośnie średniowiecza (Jak przeżyć w średniowieczu), gramy w gry o dzieciach („Powrót do piaskownicy”) a na samym końcu spróbujemy do tego wszystkiego nabrać dystansu („Graj (z) humorem”, „Z Diabłem w Diablo”).

Gdy już rozbudzicie wyobraźnię, zajrzyjcie na ostatnie strony magazynu, gdzie zamieszczono w pełni grywalne demo „Durance”, nowej gry Jasona Morningstara, którego wcześniejszym projektom („Fiasco”, „Gray Ranks”) już poświęcono w „Innych Sferach” trochę stron. „Durance” to gra z zasadami równie banalnymi jak „Fiasco”, ale o nieporównywalnie cięższym klimacie. Akcja przenosi graczy na kosmiczne Antypody, każąc zmierzyć

się bohaterom ze skrajnie niesprzyjającymi warunkami życia na kolonii karnej na zadupiu wszechświata.

Do przeczytania!

Magazyn jest dostępny pod adresem: http://wielosfer.pl/files/InneSfery-nr11.pdf
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier