Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

8

Paź 12

"Feniks- początek" – debiut Karoliny Wojdy

„Od zawsze wiedziałam, że w moich żyłach płynie krew mordercy.
Urodziłam się po to, żeby unicestwić wszystko, co kocham. Czy miałam wybór?
Sądzę, że tak! Lecz w pewnym momencie podążyłam ścieżką przeznaczenia. Za wszelką cenę chciałam sobie udowodnić, że jestem silna i mam w tym życiu do wykonania ważne zadanie.
Wpatrując się z przerażeniem w oczy być może jedynej osoby, która mnie  kiedykolwiek tak naprawdę kochała i rozumiała, musiałam podjąć ostateczną  decyzję.
— Przepraszam — wyszeptałam i zamknęłam powieki.”
Anastacia to zwyczajna dziewczyna wiodąca z pozoru normalne życie. Wszystko się zmienia  w momencie, gdy tragicznie ginie jej brat, a ona sama zostaje zamieszana w przedziwny splot  zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i magii. Z dnia na dzień odkrywa, że jej koszmarne sny skrywają mroczną tajemnicę przeszłości. Wraz z przyjaciółmi angażuje się w rozwikłanie  zagadki, która swoimi korzeniami sięga odległych czasów. W drodze ku odkryciu prawdy nie  brakuje niebezpieczeństw — ogarnięta niepohamowaną nienawiścią do świata i ludzi  Charlotte nie cofnie się przed niczym, by zaszkodzić naszym bohaterom. Jak wiele Anastacia  będzie w stanie poświęcić, aby wypełnić powierzoną jej misję? Jakie zdarzenia zmieniły serce  wrażliwej Charlotte w głaz? Czy prawdziwa miłość?
Zaskakujące odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w opowieści o przyjaźni i  odwadze, miłości i poświęceniu. Przekonamy się, jak wiele wewnętrznej siły wymaga  zajrzenie w głąb siebie i zmierzenie się z mrokami własnej duszy.

FRAGMENTY:
Dmuchamy słowami na prawo i lewo tak jak dmuchawcem szasta wiatr, zasiewając go, gdzie  popadnie. Niestety zazwyczaj te słowa zmieniają się w sztylety i gdy się tego najmniej  spodziewamy, wbijają nam się prosto w serce.
Przyjacielem jest się od zawsze i na zawsze, czy tego chcemy, czy nie. Przyjaciel to nasza  bratnia dusza, którą spotykamy w najmniej oczekiwanym momencie życia, lecz w najlepszym  momencie dla naszej duszy.
Nie wiedząc czemu, możemy jej powierzyć całe nasze istnienie i sekrety. Ufamy jej bezgranicznie, nie znając powodu naszej sympatii. I cokolwiek się wydarzy, na zawsze pozostanie

przyjaźń. Nawet jeśli nienazwana i nieodkryta.
Przytuliłam się do niej, ucałowałam ją w policzek i podreptałam do swojego pokoju. Jeszcze przez chwilę stałam na korytarzu, nasłuchując, czy płacze, ale z dołu nie dobiegały żadne dźwięki. Trzasnęłam drzwiami i upadłam na ziemię jak szmaciana marionetka. Ciągle udawałam silną i pewną siebie, ale nie miałam już siły robić tego wobec Victora, rodziców i przyjaciół. Powtarzałam sobie w kółko: „Musisz, dasz radę, oni w ciebie wierzą”.
Pokazywałam im swoje nieprawdziwe oblicze, bo w rzeczywistości wcale nie byłam silna. Tak  naprawdę wciąż byłam małą dziewczynką, która tęskniła za matczyną miłością. Było mi źle, czułam się winna i niepewna swoich i ich uczuć. Na sercu ciążyła mi odpowiedzialność, której nie miałam siły dłużej nosić na swoich barkach. Chciałam pozostać z nimi, chciałam mieć  prawdziwą rodzinę, chciałam kochać i wiedzieć, że oni kochają mnie. Chciałam, byśmy troszczyli się o siebie nawzajem, otaczali ciepłem i radością.  Jednak ta radość została nam zabrana dawno temu i nikt nie pytał nas o pozwolenie. Teraz ktoś inny chce nam ją z powrotem podarować. Ale czy jesteśmy na to gotowi? Może już przyzwyczailiśmy się do naszej samotności i smutku, który nas otacza. Może radość, która  wisi w powietrzu, tak naprawdę przyniesie tylko złudzenie szczęścia, a najgorsze to pozbawić osobę wierzącą nadziei na spełnienie marzeń.
Wszyscy uważają, że dobre życie to życie usłane różami. A dlaczego zapominają o kolcach?
Czasami natrafiamy na miękkie płatki, które delikatnie koją naszą skórę, a czasami na ostre  kolce, przebijające ją na wylot. Wtedy przypominamy sobie, że musimy doceniać każdą chwilę i być wdzięczni Bogu, że pozwala nam od czasu do czasu dotknąć płatków. W moim życiu od zawsze miałam do czynienia z płatkami, aż do momentu, gdy nagle wszystko runęło.
Od trzech lat w moje nagie stopy wbijają się same kolce, nie czuję nawet odrobiny miękkiego ukojenia.
Wolę jednak cierpieć, wiedząc, co czeka mnie za rogiem, niż odpłynąć w rozkoszy i obudzić się  martwa z rozpaczy.

O AUTORZE:
Karolina Wojda —studentka kierunku Nauki o Rodzinie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we
Wrocławiu. Prócz pisania interesuje się psychologią, w wolnych chwilach słucha muzyki oraz
czyta książki. Jej ulubionym pisarzem oraz autorytetem literackim jest Paulo Coelho. Feniks
to jej debiutancka powieść.

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier