Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

21

Kwi 14

Jeszcze tylko 4 dni zostało by wesprzeć projekt crowdfundingowy wydania całego stosu gier książkowych!

coverGry książkowe możecie znać też pod nazwą gier paragrafowych – to historie jak z powieści, oferujące czytelnikowi znacznie większą interakcję z opowieścią. W trakcie lektury tych pozycji natraficie na wybory, jakie gra ma do zaoferowania – dzięki nim wpłyniecie na losy całej historii, prowadząc ją wybranym torem przez kolejne paragrafy.

Jacek Gołębiowski z wydawnictwa Gindie podjął się trudnego zadania wypuszczenia na rynek gier książkowych od wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru w wersji papierowej. W tej chwili to już 7 pozycji, m.in. Tajemne Oblicze Świata, Incydent, Plaga, Prywatne Śledztwo… Gry te ukazały się już w wersjach elektronicznych i zdobyły znaczne uznanie w środowisku, a dzięki tej zbiórce mają szansę dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Wydanie gier książkowych to nie jedyny cel zbiórki. Dogs in the Vineyard to gra fabularna autorstwa Vincenta Bakera o wyborach moralnych dokonywanych przez młodych ludzi – Ogary Boże, w które wcielą się gracze, podróżują między małymi społecznościami na fikcyjnym dzikim zachodzie mają prawo oceniać i karać innych, z godnie z literą prawa pańskiego.

Gry fabularne (ang. role-playing games, RPG) to zabawa towarzyska dla kilku osób, w której wcielamy się w role fikcyjnych bohaterów i kierując ich poczynaniami opowiadamy wspólnie historie.

Więcej o grach książkowych i fabularnych, oraz możliwość wsparcia projektu, znajdziecie na stronie Wspieram.to.ditv
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier