Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Mar 12

Andrzej Pilipiuk budzi się z zimowego snu ;)

Od czasu wydania ostatniej książki Andrzeja Pilipiuka upłynęło już kilka miesięcy. Patrząc na dotychczasowe tempo ukazywania się prozy Wielkiego Grafomana, niektórzy zaczęli się niepokoić. Zwłaszcza, jeśli weźmie się pod uwagę zapewnienia Andrzeja, które padły podczas ostatniego Falkonu o tym, że w tym roku będzie pisał jeszcze więcej (w czym duża zasługa wzrostu podatku VAT na książki). Przez długi czas nic się nie działo, lecz dzisiaj możemy już przytoczyć kilka informacji o nowych planach wydawniczych Fabryki Słów.

Po pierwsze wielkimi krokami zbliża się termin ukończenia prac nad nowa antologią, w której co prawda nie spotkamy Jakuba Wędrowycza, ale wrócą starzy, dobrzy znajomi tacy jak doktor Skórzewski, czy archeolog Tomasz Olszakowski.

Po drugie dobra informacja dla wszystkich fanów Oka Jelenia. Otóż wszystko na to wskazuje, że już niedługo poznamy nowe przygody Staszka i Heli. Zresztą niech sama Fabryka Słów się o tym wypowie:

Staszek i Hela, czyli dwójka bohaterów cyklu „Oko Jelenia” Andrzeja Pilipiuka powracają z nową seria powieściową! Autor pracuje już nad dalszymi losami pary, akcja toczy się w trakcie i po powstaniu styczniowym. Z tego, co udało nam się dowiedzieć Staszek szybko wpadnie w sidła carskich agentów, czeka go zsyłka na Sybir, ale… Ale może tam nie dotrze, bo… No właśnie… Generalnie Skrata, ani Łasicy w tym cyklu nie uświadczycie, ale zdarzeń fantastycznych tudzież paranormalnych nie zabraknie. A na pytanie, z kim zadrą bohaterowie, Wielki Grafoman odpowiada „No wiecie, Chińczyków jest miliard z górką…” (czyżby kolejna baza i kolejne plany utworzenia dalekowschodniej przestrzeni życiowej?).

Biorąc pod uwagę to wszystko o czym tutaj napisałem, możemy się spodziewać tego, że w najbliższych miesiącach nie zabraknie nam twórczości Andrzeja, a wszyscy Ci, którzy w wyczekiwaniu śledzą coraz to nowe informacje o zbliżających się premierach książkowych w końcu zostaną usatysfakcjonowani.

Osobiście cały czas mam nadzieję, że powstanie kontynuacja  Norweskiego Dziennika, który to jest jedną z moich ulubionych trylogii w przebogatej twórczości Andrzeja Pilipiuka.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier