Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

23

Maj 10

Anioł Śmierci nadchodzi…

Jeszcze nie tak dawno pisaliśmy o nowym wydaniu znakomitej gry Space Hulk, której to pierwszą edycję mamy przyjemność posiadać, a już zaraz doszła do nas wiadomość o tym, że temat Space Hulk zostanie dalej kontynuowany przez firmę Fantasy Flight Games, czego zwiastunem niejako był Horus Heresy, a o którym szerzej napiszemy w następnym tygodniu.

Wydawca nowej edycji Space Hulk ucieszył wszystkich fanów Warhammera 40 000 wiadomością, iż jeszcze w tym roku, pojawi się karciana gra strategiczna osadzona w realiach kosmicznego wraku. Gra nosi nazwę Space Hulk: Death Angel (Space Hulk: Anioł Śmierci, w wersji polskiej), i jest grą, w której przyjdzie nam poprowadzić odział space marines podczas niebezpiecznych misji w opuszczonych kosmicznych wrakach, pełnych hord genokradów. Anioł Śmierci jest grą typu cooperative, dla 1-6 osób. Jak podaje wydawca poziom trudności będzie wysoki, a do osiągnięcia sukcesu potrzebne będzie nie tylko strategiczne myślenie, ale także dobra praca zespołowa. Brzmi bardzo obiecująco.

Jakby tego było mało, bardzo miło nam poinformować, że równocześnie z angielską premierą, która według informacji od wydawcy planowana jest na lato tego roku, do kupienia będzie także polska wersja tej gry, za którą odpowiedzialna jest firma Galakta, dobrze znana chociażby z polskich edycji Arkham Horror, czy Talisman. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko cierpliwie czekać. Na zakończenie możemy jeszcze dodać, że o ile nie wydarzy się coś strasznego na rynku walut, to cena gry powinna oscylować między 75, a 90 złotych.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier