Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

16

Gru 11

Apocalypticon – postapokaliptyczny LARP ogólnopolski

„Dnia 28.01.2012 o godzinie 23.28 świat zatrząsł się w posadach. Nikt nie wie co się stało, nikt nie wie kto zaczął. Jedyne co wiadomo to to że świat jaki znamy skończył się. Polska nie ucierpiała za bardzo, co prawda wiadomo że pociski spadły na Warszawę, Trójmiasto oraz Katowice, niszcząc centra miast. Atak był tak niespodziewany że nie było czasu na ewakuację ludności cywilnej oraz większości ‘elit’ rządzących. Służby jakie pozostały przystąpiły do zabezpieczania terenów i pomocy ludności cywilnej, jednak pozbawieni dowództwa oraz koordynacji działają dość chaotycznie i w większości na własną rękę. Opady radioaktywne oraz fale EMP poczyniły spustoszenia i w naszej infrastrukturze nie tylko na terenie zbombardowanych miast ale także na pozostałym terytorium kraju.

Nie działa internet, nie działa telefonia komórkowa. telefonia stacjonarna działa tylko na terenach gdzie Telekomunikacja Polska nie zdążyła jeszcze wymienić central na nowoczesne systemy elektroniczne. Wojsko nie udostępnia swoich systemów łączności choć wiadomo że te będące „najnowocześniejszym” wyposażeniem nie zdały egzaminu i trzeba było wyciągnąć z magazynów stare dobre systemy lampowe.

Na świecie panuje chaos, rządy nie istnieją, przynajmniej nie takie jakie znaliśmy do tej pory.”

Zapraszamy do współpracy wszystkich prowadzących lub chcących prowadzić gdzieś gdziekolwiek w Polsce LARPy w klimatach postapokaliptycznych osadzonego w polskich realiach.

Zasady są proste:

  • Macie dowolność prowadzenia LARPów na swoim terenie, oczywiście zgodnie z głównym nurtem fabuły, który każdy organizator będzie otrzymywał w cotygodniowym newsletterze.
  • Macie dowolność kreowania siebie, możecie być nomadami, handlarzami, związkami paramilitarnymi czy nawet wyznaniowymi, możecie być wrogo nastawionymi do całego świata szabrownikami lub pragnącymi utrzymać na ruinach świata resztki cywilizacji.
  • Polityka i wasza postawa mają wpływ na cały świat jaki będzie nas otaczał po 28 stycznia.
  • Na różnego typu konwentach będą się odbywały LARPy będące ściśle powiązane fabularnie z całym cyklem, oraz mające charakter spotkań klanów, na których będą rozwiązywane spory, zawierane sojusze i… i wszystko co tylko będzie można zrobić

 

Jeśli chcielibyście się dołączyć do zabawy, zapraszamy do wysłania zgłoszenia swojej grupy, lub siebie samego jeśli jeszcze nie macie żadnej a chcielibyście mieć na adres zolta@gazeta.pl z krótkim opisem waszej grupy/społeczności i tego jak wygląda wasze miasto lub miejscowość po apokalipsie.

Zapraszamy również na facebookowy profil inicjatywy, znajdziecie tam najnowsze informacje, a także będziecie mogli pomysłodawcami pomysłu.

 

Do dzieła!
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier