Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

16

Sty 11

iPhone Horror

Dobra informacja dla wszystkich właścicieli telefonów ze znakiem jabłuszka, którzy mają na dodatek przyjemność posiadać Arkham Horror. Fantasy Flight Games stworzyło specjalną aplikacją dla iPhonów i iPadów, która może bardzo ułatwić, a już na pewno urozmaicić rozgrywkę w tę świetną planszówkę. Nie jest to wbrew pozorom komórkowa wersja Arkham Horror, a jedynie ciekawa aplikacja, która ma na celu wsparcie gracza podczas gry. I tak oto iPhone będzie dla nas symulował rzucanie kośćmi, losował karty zdarzeń, bohaterów, czy też dokładnie zapisywał wszystkie zmiany na naszej karcie postaci (to akurat wygodna funkcja, suwakom na kartonikowych kartach mówimy stanowcze nie!). Oprócz tego, oczywiście, w telefonie będziemy mieli dostęp do wszystkich statystyk i historii postaci występujących w grze. Aplikacja ta obsługuje wszystkie dodatki do podstawowej wersji gry.

Dzięki temu gadżetowi praktycznie do minimum ograniczamy losowanie i tasowanie wszelakich kart i zdarzeń. Z jednej strony bardzo sympatycznie, bo wszystko mamy ładnie poukładane w jednym miejscu, co oszczędza czas i miejsce na stole, ale… czy w grach planszowych przypadkiem nie chodzi właśnie o to, żeby ciągnąć karty, przesuwać pionki i bawić się żetonikami? Patrząc na jakość wykonania elementów w produktach FFG, po prostu szkoda byłoby to wszystko tak porzucić.

LogoNa cóż…kolejna ciekawostka dla wszystkich fanów iPhonów. Na zakończenie dodam, że krążą też plotki, jakoby w niedługim czasie aplikacja ta pojawiła się również dla urządzeń z systemem Android.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier