Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

4

Paź 12

Assassin's Creed Objawienia

Już w listopadzie(7 listopada) w księgarniach kolejny tom serii Assassin’s Creed

Objawienia – tak zatytułowany jest czwarty już tom bestsellerowej serii Assassin’s Creed Olivera Bowdena.  Książka, która pojawi się nakładem wydawnictwa Insignis Media, trafi na półki polskich księgarń już 7 listopada.

Objawienia  to ostatnia już powieść o losach Ezia Auditore, młodego florenckiego szlachcica, który odkrywając w dramatycznych okolicznościach swoje powołanie, staje się po wielu perypetiach jednym z asasynów (Assassin’s Creed: Renesans), a potem – jako mistrz Bractwa – toczy otwartą walkę z demonicznym zakonem templariuszy (Assassin’s Creed: Bractwo). Bazujące na fabule gier Assassin’s Creed powieści Olivera Bowdena

oprócz dynamicznej akcji, egzotyki miejsc, sugestywnych opisów walk i aury tajemniczości, oferują czytelnikowi  coś jeszcze: znakomite osadzenie fabuły w realiach historycznych i bardzo przekonujące wrażenie, że prawdziwe, znane z historii wydarzenia to konsekwencja działania Ezia, asasynów i templariuszy.

W powieści Objawienia Ezio Auditore to już dojrzały, pełny życiowej mądrości mężczyzna. Wyrusza w podróż, by odnaleźć zaginioną bibliotekę mistrza Altaïra, w której spodziewa się znaleźć tajemną wiedzę – klucz do ostatecznego pokonania templariuszy. Misja Ezia, która początkowo nosiła znamiona mistycznej pielgrzymki, wkrótce zmieni się w wyścig z czasem…

W powieści Objawienia pożegnamy się z Ezio Auditore da Firence, natomiast nie kończy ona samej książkowej serii – wydawnictwo Insignis Media już na przyszły rok zapowiada kolejną pozycję, jak można się spodziewać – związaną z wchodzącą właśnie na rynek grą firmy Ubisoft – Assassin’s Creed III.

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier