Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

9

Maj 12

Assassin’s Creed: Tajemna krucjata – powieść o losach Altaïra już w sprzedaży

Do księgarń trafia dziś polski przekład powieści Olivera Bowdena – Assassin’s Creed: Tajemna krucjata. Książka opowiada o losach Altaïra ibn-La’Ahada – legendarnego reformatora Zakonu, Mistrza i zarazem jednego z najwybitniejszych asasynów w dziejach Bractwa. Narrację prowadzi Niccolò Polo, ojciec słynnego podróżnika – Marco. Zdaje on swojemu bratu – Maffeo – relację z tego, co przekazał mu sam Altaïr.

Z opowiadania Niccolò czytelnik dowie się o dzieciństwie osieroconego Altaïra, spędzonym w twierdzy w Masjafie, o jego dojrzewaniu, młodzieńczych misjach i stopniowym odkrywaniu prawdziwego znaczenia asasyńskiego Credo. Losy Altraira zawiodą nas do Ziemi Świętej i na Cypr; dowiemy się, jak Altaïr poznał kobietę swojego życia – Marię Thorpe – oraz jak tragicznie splotły się losy jego rodziny z pełnioną przez niego funkcją przewodzenia Bractwu; wreszcie, będziemy mogli prześledzić duchową ewolucję słynnego asasyna, który z krnąbrnego, zapalczywego, zbyt pewnego siebie i łamiącego zasady Credo młodzieńca, staje się dojrzałym członkiem Zakonu, w pełni świadomym swojego powołania i misji.

Książka Assassin’s Creed: Tajemna krucjata to nie tylko wspaniała opowieść o życiu Altaïra, Mistrza asasynów, to także brakujące ogniwo narracji, znakomicie łączące powieści Assassin’s Creed: Renesans i Assassin’s Creed: Bractwo, z zapowiadanym przez wydawnictwo Insignis już na jesień 2012 roku tytułem Assassin’s Creed: Objawienia, który przedstawia losy renesansowego asasyna, Ezia Auditore, podążającego tym razem śladami swojego średniowiecznego mistrza.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z kolejnym fragmentem powieści Assassin’s Creed: Tajemna krucjata.

Wojska Saladyna rozpoczynają oblężenie twierdzy w Masjafie. Przewaga liczebna armii agresora jest iście imponująca. Asasyni zaciekle bronią twierdzy, ale ich opór może lada chwila załamać się pod naporem wroga… Uciekają się jednak do pewnego wojennego fortelu… Fragment książki mistrzowsko interpretuje znakomity polski aktor – Marcin Perchuć.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier