Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

22

Lis 10

Baśniowy konkurs

Każdy z nas nasłuchał się wytartych do niemożliwości sloganów o tym, że w święta wszystko jest piękniejsze, ludzie milsi, świat bardziej kolorowy i przyjazny itp. Nie wąpię, że wielu z Was już w takie bajki nie chce wierzyć. Mamy jednak propozycję – sprawmy, by te słowa nabrały krzyty prawdy.

Kto najbardziej cieszy się ze świąt? Dzieci. Głównie dzięki prezentom, racja, ale to one czerpią z choinek, lampek, błyskotek najwięcej radości. Dlatego Kawerna to im chce dać prezent. Jednak nie zdołamy go przygotować bez Was.

Jednym z najpiękniejszych wspomnień dzieciństwa mogą być baśnie. Pouczające, piękne historie – uczą życia tak łagodnie, dają mnóstwo inspiracji. Proponujemy Wam napisanie właśnie takiej baśni. Czy będzie ona inspirowana twórczością znanych Andersena i Grimmów, czy sięgnie do podań i legend, lub skorzystacie z głebi własnej wyobraźni – każdą przyjmiemy z uśmiechem i podziękowaniami.

Najlepszych autorów nagrodzimy upominkiem – ilustracją specjalnie przygotowaną dla ich tekstu, a narysowaną przez użytkowników Kawerny. Każdą wyróżnioną baśń zamieścimy na naszym portalu, by również inni mogli ją przeczytać.

A najważniejsze – wszystkie te wspaniałe baśnie damy dzieciom. Nie tylko tym, które sami znaleźliśmy. Jeśli znacie kogoś, kogo ucieszy zestaw takich baśni – piszcie. Czy będą to dzieciaki z organizacji, fundacji, domów dziecka, czy to syn sąsiadki, kuzyn, bratanica – bez różnicy. Chcemy, by baśnie te trafiły do jak najszerszego grona.

Wszystkie szczegóły i adresy znajdziecie tutaj: w temacie z regulaminem.

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, wątpliwości – zapraszamy tutaj, odpowiemy na każde.

Źródło: Kawerna.pl
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier