Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

23

Lut 11

Bestsellerowa trylogia „Orzeł” już w Polsce

4 marca do polskich kin wchodzi film w reżyserii zdobywcy Oscara, Kevina Macdonalda. Jest to ekranizacja bestsellerowej powieści Rosemary Sutcliff „Dziewiąty Legion”, która otwiera głośną trylogię „Orzeł”.

Premiera trylogii zapowiadana jest na dzisiaj.

W Polsce ukaże się ona nakładem Wydawnictwa Telbit. Patronat nad I tomem objął Empik.

Książka opowiada historię Dziewiątego Legionu, który wyruszył ku mglistym rubieżom północnej Brytanii i… więcej go nie widziano. Cztery tysiące żołnierzy przepadło bez wieści, a razem z nimi ich sztandar. Marek, rzymski centurion, postanawia zgłębić tajemnicę zaginionego legionu, którym przed laty dowodził jego ojciec. Udaje się więc na śmiertelnie niebezpieczną wyprawę w nieznane strony, zamieszkane przez wrogie plemiona. Nikt nie spodziewa się, że kiedykolwiek wróci.

Na serię Orzeł składają się trzy niezależne powieści: „Dziewiąty Legion”, „Srebrna Gałąź” oraz „Niosący Latarnie”, ta ostatnia – uhonorowana prestiżową nagrodą Carnegie Medal. Scenariusz filmu powstał w oparciu o pierwszy tom. Przekładu z angielskiego dokonał Dariusz Kopociński, znany m.in. ze znakomitego tłumaczenia powieści fantasy „EON” Alison Goodman. Okładki polskich wydań zaprojektował Krzysztof Kibart.

target=”_blank”>

W dalszej części newsa znajdziecie więcej informacji o poszczególnych częściach trylogii.

Dziewiąty Legion

Dziewiąty Legion wyruszył ku mglistym rubieżom północnej Brytanii i więcej go nie widziano. Cztery tysiące żołnierzy przepadło bez wieści, a razem z nimi ich sztandar.

Marek, rzymski centurion, postanawia zgłębić tajemnicę zaginionego legionu, którym przed laty dowodził jego ojciec. Udaje się więc na śmiertelnie niebezpieczną wyprawę w nieznane strony, zamieszkane przez wrogie plemiona. Nikt nie spodziewa się, że kiedykolwiek wróci…

Dziewiąty Legion – pierwsza część serii „Orzeł” autorstwa Rosemary Sutcliff w znakomitym przekładzie Dariusza Kopocińskiego, to niezwykle barwna i trzymająca w napięciu powieść przygodowa osadzona w Brytanii będącej pod panowaniem Rzymian. Przyjaźń przeplata się tu ze zdradą, a sprzymierzeńcy szybko okazują się być śmiertelnymi wrogami.

Młody oficer rzymski, Marek Flawiusz Akwila, stara się odkryć prawdę o zniknięciu legionu ojca w północnej części Brytanii. Podejmuje pełną niebezpieczeństw podróż za Mur Hadriana. Nie jest jednak sam. Towarzyszy mu Esca, niewolnik odkupiony i uratowany przez Marka, zarazem jego przyjaciel. We dwójkę, przebrani za greckiego okulistę i jego pomocnika, starają się rozwikłać zagadkę zaginionego Dziewiątego Legionu. Aby tego dokonać muszą zaskarbić sobie przychylność jednego z plemion, co nie jest łatwe. Wyprawa zmieni jego życie i wszystko, w co do tej pory wierzył. Od teraz Marek nie może ufać nikomu…

Dziewiąty Legion” został okrzyknięty jedną z najwspanialszych książek młodzieżowych XX w. i sprzedał się na świecie w nakładzie przeszło miliona egzemplarzy. Seria „Orzeł” wpisała się do klasyki literatury przygodowej dla młodzieży.

4 marca na ekrany polskich kin wchodzi ekranizacja tej powieści, w reżyserii zdobywcy Oscara – Kevina Macdonalda. W rolach głównych występują najwięksi aktorzy młodego pokolenia Hollywood. Na ekranie zobaczymy takie osobistości jak Channing Tatum (Step Up, Fighting, Wszyscy twoi święci), Jamie Bell (Billy Elliot, King Kong, Jumper), a także Donald Sutherland (Orzeł wylądował, Złoto dla zuchwałych, Obywatel X).

Srebrna Gałąź

Tego lata wilki morskie omijały niezbyt czujne galery i zapuszczały się daleko w górę rzek na południowym wybrzeżu, siejąc pożogę i spustoszenie…

Rzymską Brytanią wstrząsają zamieszki i krwawe walki. Dwaj młodzi Rzymianie, Justyn i Flawiusz, trafiają na trop spisku, którego celem jest obalenie cesarza Karauzjusza.

„Srebrna Gałąź” to kolejna książka z bestsellerowej serii Rosemary Sutcliff. Ponownie przeniesiemy się do ogarniętej wojną Brytanii. Będziemy też świadkami nieustannych intryg u szczytów władzy. Allektus, prawa ręka cesarza Karauzjusza, aby objąć panowanie, nie cofnie się nawet przed przymierzem z lokalnymi plemionami, prowadząc w ten sposób do chaosu i wojny w całej Brytanii.

Wplątani w wir epokowych wydarzeń, w obawie o swoje życie i losy prowincji, Justyn i Flawiusz gromadzą wokół siebie drużynę społecznych wyrzutków, którą prowadzą do boju o honor Rzymu. Tylko czy zdołają stawić czoła bezlitosnym barbarzyńcom?

„Srebrna Gałąź” to książka wyjątkowa i wciągająca, napisana przez jedną z najbardziej uznanych pisarek literatury młodzieżowej, autorkę bestsellerowego „Dziewiątego Legionu”. Pozycja obowiązkowa dla fanów pierwszego, otwierającego cykl, tomu!

Niosący latarnie

Jesteśmy tymi, którzy niosą latarnie, przyjacielu. Naszym zadaniem jest zachować płomień i nieść światło dalej, gdzie mrok i wiatr…

Trzymająca w napięciu i wzruszająca zarazem powieść, uhonorowana nagrodą Carnegie Medal. Trzeci tom bestsellerowej serii ORZEŁ.

Ostatni żołnierze rzymskiej armii wsiadają na okręty i opuszczają na zawsze Brytanię, wydając ją na pastwę wojny domowej i saskich najeźdźców. Lecz jeden z nich, dekurion Akwila, dezerteruje i zostaje w ginącej prowincji.

Wraca na rodzinną farmę, mimo iż jego dom i najbliższych czeka wkrótce dramatyczny koniec. Wraca – bo po latach walk i znojów jedyne, co mu pozostało, to pragnienie zemsty…

Trzeci tom bestsellerowej serii „Orzeł” autorstwa Rosemary Sutcliff jeszcze raz przeniesie nas do starożytnej Brytanii. Jest początek V wieku. Rzymianie masowo opuszczają wyspy, pozostawiając krainę pogrążoną w chaosie i wojnie domowej. Brytania staje się celem napadów i kradzieży wszelkiej maści łupieżców. Jeden z Rzymian postanawia jednak zostać.

Akwila, potomek Marka Flawiusza Akwili, służy jako dekurion w rzymskich wojskach posiłkowych, stacjonujących w twierdzy Rutupiae. Nie chcąc pozostawiać rodzinnej prowincji na pastwę grabieżców, udaje się do Krainy Wzgórz, gdzie przebywają jego ojciec i siostra. Niestety niebawem staje się świadkiem wielkiego dramatu. Zbrojna banda rozbójników napada na farmę Akwili, w wyniku czego giną wszyscy domownicy prócz uprowadzonej siostry Flawii. On sam zaś zostaje ciężko raniony. Gdy znajdują go szabrownicy z Jutlandii, opuszcza swoje rodzinne strony jako jeniec i niewolnik. Wraca – bo po latach walk i znojów jedyne, co mu pozostało, to pragnienie zemsty…

Niosący Latarnie” przez wielu krytyków uznane jest za najlepszą i najbardziej porywającą książkę z serii „Orzeł”. Rosemary Sutcliff została za nią uhonorowana prestiżową nagrodą Carnegie Medal.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.DziewiatyLegion.pl

Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier