Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

2

Mar 11

Beta z PodGK: Darkspore! – plus mała niespodzianka!

W miniony weekend mieliśmy przyjemność zapoznać się trochę z jednym z dwojga najmłodszych dzieci twórców The Sims.
Tym razem studio Maxis wyhodowało w swoich laboratoriach ‚rasę’ niebezpiecznych genetycznych potworów, które opanowały całą galaktykę i to właśnie graczom przyjdzie posprzątać cały ten bałagan.
Więcej o projekcie Darkspore znajdziecie na oficjalnej stronie tytułu, ja natomiast chciałbym podzielić się pierwszymi wrażeniami już z samej gry.

Pierwsza pochwała pójdzie od razu na konto samego instalatora. Nie ważący dużo programik, ściągnąłem bezpośrednio po zarejestrowaniu się jako beta-tester, dalej wystarczyło go tylko zainstalować i poczekać. Aplikacja dociąga wymagane pliki (tego jest już ponad 3GB) i jest gotowa do uruchomienia. Cały proces przebiegł absolutnie bez żadnego problemu co uważam za duży plus. Warto też tu wspomnieć, że do rozgrywki wymagane jest połączenie z internetem.

Gra wita nas, niedługim intrem, które wyjaśnia czym są tytułowe „darkspore” i jaka jest nasza rola w misji zniszczenia ich.

Dalej przenosimy się do wnętrza naszego statku kosmicznego, z którego to perspektywy zarządzać będziemy tak samą grą jak i naszymi genetycznymi bohaterami. Decyzje takie jak wybór misji , czy skład drużyny podejmujemy na różnych pokładach, a przejścia kamery między nimi są płynne i ładne. (Chociaż trochę za długie jak na mój gust, zwłaszcza przy dłuższej grze – ale pamiętajmy, że to tylko wersja beta)

Przed pierwszą misją udałem się na krótki acz treściwy tutorial, który w prosty i przyjemny sposób zapoznaje nas z interfejsem gry. Tu pojawia się kolejny plus, gdyż tłumaczone są tylko najpotrzebniejsze rzeczy, reszty uczymy się i trenujemy zwyczajnie grając.

Czas zacząć zabawę! Na zainfekowaną planetę wysyłamy trzy-osobowy oddział. W trybie single player, aktywny jest tylko jeden z naszych stworów, ale możemy łatwo się między niemi przełączać.  Każdy posiada podtyp, oraz unikalny zestaw zdolności co sprawia , że odpowiedni ich dobór jest kluczem do powodzenia danej misji. Mapy są nie długie i ładnie wykonane, a czasem głos naszego komputera pokładowego w trakcie misji opowiada nam co dokładnie wydarzyło się w tej okolicy, co nadaje grze fajnego klimatu.

Twórcy prezentują swoją grę jako action-rpg. Ja pozwolę sobie to uściślić do „ciekawego Hack’n Slash”. Nasi bohaterowie przebijają się przez hordy coraz to potężniejszych przeciwników, zbierając przy tym genetyczne ulepszenia, oraz nowy ekwipunek. Gracz oraz jego bohaterowie dostają oddzielne punkty doświadczenia. Te pierwsze dostajemy za wykonywanie misji, a kolejne poziomy na które awansujemy odblokowują nowe wyposażenie, oraz zwiększają liczbę dostępnych nam potworów. Te drugie zaś dostajemy za granie konkretnym bohaterem, a wraz z ich wzrostem rosną jego statystyki.

Bardzo dobrze sprawdza się przeniesiona tu z pierwowzoru – „Spore„, ogromna customizacja naszych podopiecznych. Sam spędziłem ponad godzinę wybierając ubarwienie swojej drużyny.

Moim zdaniem gra ma duży potencjał, zwłaszcza wśród młodszych graczy. Jak na razie jedyną wadą był dla mnie niski poziom trudności, jednakże otrzymaliśmy oficjalną informację, że był to zabieg celowy na potrzeby bety, zostaje nam zatem czekać na finalną wersję.

Nie udało się nam jeszcze przetestować rozgrywki multiplayer, ale postaramy się to nadrobić przy najbliższej okazji.

A teraz czas na niespodziankę!

Jeśli zainteresowałem was tytułem, to macie niepowtarzalną okazję przyłączyć się do nas w najbliższych beta testach Darkspore!

Wystarczy, że napiszecie „Darkspore” w komentarzach pod tym postem na naszym Facebook’u. Pierwsze 50 osób dostanie od nas klucz beta-testera!

Akcja prowadzona jest wspólnie z EA Polska.

A co zrobić kiedy już dostaniecie swój klucz?

  1. Wejdźcie na stronę beta-pl.darkspore.com.
  2. Zalogujcie się na swoje konto EA (lub załóż nowe) i wykonuj wyświetlane instrukcje.
  3. Podajcie swój kod, aby uzyskać dostęp do beta testów. Każdy kod może zostać wykorzystany tylko raz, więc nie udostępniaj go nikomu innemu!
  4. Po zainstalowaniu gry uruchomienie jej będzie możliwe w chwili rozpoczęcia beta testów(w piątek wieczorem).

Do dzieła, akcja trwa do piątkowego(4.03) poranka!

Aby wziąć udział w beta testach gry Darkspore:
1. Wejdź na stronę beta-pl.darkspore.com.
2. Zaloguj się na swoje konto EA (lub załóż nowe) i wykonuj wyświetlane instrukcje.
3. Podaj swój kod, aby uzyskać dostęp do beta testów. Każdy kod może zostać wykorzystany tylko raz, więc nie udostępniaj go nikomu innemu!
4. Po zainstalowaniu gry uruchomienie jej będzie możliwe w chwili rozpoczęcia beta testów.Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier