Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

6

Wrz 11

Blok larpowo-rpgowy na Coperniconie 2011

Na tegorocznym Coperniconie będziecie mieli szansę wcielić się w mnóstwo postaci: od horrorowych klasyków – mrocznych wampirów i szałowych (o, tak!) wilkołaków, przez wiktoriańskie damy i szalonych steampunkowych wynalazców aż po post-apokaliptycznych szamanów w obdartych szmatach oraz baśniowych paladynów w lśniących zbrojach, a to wszystko na LARPach i Jeepach – robionych przez najlepszych twórców w Polsce, a także tych zupełnie początkujących. Również na sesjach RPG – zarówno w ramach turnieju o miano Mistrza Twierdzy Toruń, jak i poza nim.

Blok ten to także rewelacyjne prelekcje, warsztaty dla Graczy i Mistrzów Gry, wspaniali goście, w tym Mike Pohjola, autor „Star Wreck RPG” i „Manifestu Szkoły Turku” oraz polscy twórcy i wydawcy gier fabularnych, oparta na historii Torunia Gra Miejska, czy w końcu ogólno-festiwalowa gra „Alchemia” – która pozwoli każdemu uczestnikowi konwentu przetopić ołów w złoto (w tym wypadku walutę festiwalową – Koperniki).

Nie zabraknie także klimatów Steampunk – zgodnie z duchem całego tegorocznego Festiwalu organizatorzy zaproponują wam wiele atrakcji związanych z tą stylistyką – od przeglądu steampunkowych uniwersów RPG, przez opowieści o adekwatnych przebraniach, aż po LARPy w klimatach, które wprawiłyby w nostalgię samą królową Wiktorię.

 

Specjalnie dla fanów Świata Mroku przygotowujemy także specjalną nitkę programową z okazji XX-lecia Wampira: Maskarady, a w niej LARPy, sesje i prelekcje na najmroczniejszym poziomie!

 

Zapraszamy na Copernicon 2011!

Jednocześnie przypominamy, że ruszyło zgłaszanie punktów programu, oraz zbieranie deklaracji osób chętnych do gżdaczowania na Coperniconie.

 

Źródło:CoperniconWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier