Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

27

Paź 14

Browncoats of Poland na Falkonie!

Na pewno z niecierpliwością czekacie na program piętnastego Falkonu. Praca wre, a żeby umilić Wam oczekiwanie prezentujemy pierwsze atrakcje, które szykujemy dla Was w tym roku. Jedną z nich będzie całodzienny panel, który przygotują dla Was członkowie grupy Browncoats of Poland, a wśród nich m.in. Jakub Ćwiek i Aneta Jadowska! Oni wciąż lecą! A wy?

SOBOTA

Kosmiczna kuchnia

10:00, Dominika Nowicka
Co zrobić gdy twoje jedzenie jest problematyczne? Jak dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych będąc pośrodku kosmosu? Jak upiec urodzinowy tort bez mąki, jajek i innych niezbędnych składników? Razem odkryjemy wszystkie kuchenne sekrety serialu Firefly.

Aktorzy Jossa Whedona

11:00, Magda ‘Cathia’ Kozłowska
Jeśli ogląda się którekolwiek dzieło, do którego rękę przykładał Joss Whedon, jest dosyć spora szansa na to, że trafi się na niejedną znajomą twarz w obsadzie. Kto, gdzie i ile razy? Na to pytanie odpowiemy sobie na tej prelekcji.

Firefly’owy konkurs konstruktorski

12:00, Agnieszka Papiernik, Marcin ‚Indiana’ Waciński
Znasz dobrze universum serialu „Firefly”? Wiesz czym poruszają się twoi ulubieni bohaterowie? Spróbuj swoich sił, kreując serialową „Serenity” czy też „Muła” z tego co można znaleźć na konwencie. Tym razem skupiamy siły na pojazdach z najlepszego serialu sf i gwarantujemy dobrą zabawę. Szanse mają być wyrównane, dlatego prosimy nie korzystać z noża Jayne’a.

Kobiety w twórczości Jossa Whedona

14:00, Aneta Jadowska, Magda ‘Cathia’ Kozłowska
Buffy, Willow, Echo, Inarra, Fred, Black Widow i wiele wiele innych… Joss Whedon słynie z tworzenia silnych i nietypowych bohaterek, które nie tylko nie szlochają rozpaczliwie w kąciku, ale i kopią tyłek, komu trzeba. Aneta i Cathia zapraszają na krótki przegląd najciekawszych bohaterek autora niezapomnianego „Firefly’a”.

Houston, jak to działa? Przegląd technologii kosmicznych

15:00, Radosław Smoliński
Silniki odrzutowe nie wymagające paliwa, mini ekosystemy produkujące żywność, sztuczna grawitacja i inne gadżety rodem z filmów sci-fi.

Konkurs wiedzy o Whedonverse

16:00, Jakub Ćwiek
Oj będzie przekrojowo, bo Whedonverse – rzeczywistość wykreowana przez Jossa Whedona – zdaje się nie mieć granic. Od Buffy do Shakespeara, od Obcego po Avengers. Wiesz który z aktorów Jossa obciążony był klątwą, ile miało być sezonów Firefly i kto w Dollhousie miał tatuaż na lewej… Nie, no dobra, wystarczy, że znasz jako tako twórczość Jossa i będziesz się dobrze bawił. To co, wpadniesz?

Szantaż czy łzy – jak zarazić drugą połowę swoją pasją (na przykładzie Firefly)

18:00, Aneta Jadowska, Jakub Ćwiek
Każdy wielki fan „czegoś” wie, że połowa przyjemności z “fanienia” wynika z dzielenia swojej miłości z bliskimi, przyjaciółmi, rodziną. Ci jednak nie zawsze chcą współpracować. Wytrawny fan nie poddaje się łatwo. Jako zagorzali Browncoaci mamy swoje techniki, sztuczki, scenariusze, podstępy, słodkie słówka, zakłady, obietnice, pokusy i inne sposoby, by dzielić się radością, a konkretnie – radością z oglądania Firefly. Jeśli jesteś fanem Firefly, a Twoja luba/Twój luby wciąż się opiera – przyjdź i dowiedz się, jak z tym problemem radzą sobie inni. Jeśli jesteś fanem czegoś innego niż Firefly – też przybądź. Część podpowiedzi jest uniwersalna. Plus pomożemy Ci zrozumieć, jak wiele tracisz, nie będąc fanem Firefly.

Planety na granicy zamieszkania – terraformowanie czy dalekie podróże?

19:00, Radosław Smoliński
Porównanie dzisiejszych możliwości i kosztów ekspansji homo sapiens na inne planety.

Jacy są Browncoaci i dlaczego wyjątkowi?

20:00, Browncoats of Poland
Serial „Firefly” utrzymał się na antenie przez pół sezonu, ale w naszych sercach pozostał na dużo dłużej. Bo my, Browncoaci – fani tej właśnie produkcji Jossa Whedona – wciąż lecimy! O tym kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy, a także jak rozumiemy bycie fanem i dzielenie się pasją opowiemy na tym właśnie spotkaniu. Zachęcimy was też do paru charytatywnych akcji, które… a nie, o tym już przekonacie się na miejscu.

Podrabiane xenomorphy

21:00, Antoni ‚Hihnt’ Grabowski
Film „Alien” Ridley’a Scotta to nie tylko opowieść o walce z Obcym, którego kształt mógł wymyślić tylko szalony umysł HR Gigera, to także jeden z najczęściej kopiowanych filmów. Zapraszam na opowieść o tych podróbkach, a jest ich sporo – zaczynając od fałszywych sequeli, na pretensjonalnych opowieściach o wielkich larwach zabijających kobiety kończąc.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier