Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

14

Kwi 12

C.S. Friedman wraca z nową powieścią – Uczta dusz

19 kwietnia do sprzedaży trafi Uczta dusz C.S. Friedman, jednej z najlepszych współczesnych autorek fantastyki. Premiera ta jest z dawna wyczekiwana przez polskich fanów pisarki, którzy znają ją z fenomenalnej Trylogii Zimnego Ognia oraz wyróżnionej przez redakcję „The New Your Timesa” powieści Obcy brzeg.

Uczta dusz otwiera Trylogię Magistrów, w której centralną postacią jest młoda Kamala. Dziewczyna posiada magiczny talent, sęk w tym, że w jej świecie prawdziwie potężna magia zarezerwowana jest dla mężczyzn. Friedman opisuje jej walkę o swoje prawa, a także nienawiść, jaką to wzbudza wśród magów.

W tym świecie magia wymaga największej ofiary. Są nią ludzkie dusze.

Magowie skrywają mroczny sekret. Czerpią moc z dusz ludzi, wykradając im życiową energię. Do tajemnicy dopuszczani są tylko mężczyźni, kobiety mogą być jedynie czarownicami – korzystając z ognia własnej duszy, każde użycie magii okupują skróceniem życia. Odwieczny porządek zachwieje Kamala, młoda kobieta, która poznała sekret magów i jako pierwsza chce zostać Magistrem. Ci jednak woleliby ujrzeć ją martwą, niż przyjąć w swoje szeregi. Tymczasem na północy budzi się dawno zapomniane zło, gotowe znów zagrozić krainie ludzi.

Na kolejnej stronie znajdziecie prolog książki.

 

 

Strony: 1 2
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier