Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

4

Cze 12

CD-Projekt Red i Cyberpunk? – To połączenie musi wyjść dobrze!

Podczas Letniej Konferencji, Studio CD Projekt RED ogłosiło, że pracuje nad nową, wysokobudżetową grą, bazującą na kultowym systemie papierowego RPG, Cyberpunk® Mike’a Pondsmitha.

Podczas konferencji, Marcin Iwiński, jeden z założycieli CD Projekt, zapewnił graczy, że nadchodzący tytuł będzie posiadał wszystkie zalety gier z serii Wiedźmin, które rozsławiły studio CD Projekt RED na świecie. Gra tworzona jest dla dojrzałych i wymagających graczy, którzy oczekują tego, aby traktować ich poważnie, oddając w ich ręce szczegółowo przedstawiony świat, nieliniową rozgrywkę i złożoną, wciągającą fabułę. Do tego to utalentowane studio zdążyło już nas przyzwyczaić, ale nowe uniwersum przyniesie również nowe rozwiązania w grze i jej mechanice. Gracze stworzą swoje własne wyjątkowe postacie, wybrane spośród zróżnicowanych ról, jakie przyjdzie im odgrywać – od żądnych krwi najemników po przebiegłych hakerów. Będzie je można wyposażyć w szeroki wachlarz cybernetycznych wszczepów oraz zabójczego uzbrojenia. Podobnie jak w Wiedźminie przyjdzie im podejmować niejednoznaczne moralnie decyzje, a podjęte działania będą bezpośrednio wpływać na świat i spotkane w nim postacie.

Projektant gry Cyberpunk, Mike Pondsmith, również pojawił się na konferencji w Warszawie:
„Już od ponad dwudziestu lat nasza gra Cyberpunk®, i mówię to z wielką dumą, stanowi wzór tego, jak powinna wyglądać gra w konwencji cyberpunk. To wielki sukces mój i wszystkich miłośników tej gry, których na całym świecie jest ponad pięć milionów. Jednak przez cały ten czas, nie znalazł się nikt, kto w pełni przełożyłby świat cyberpunk na medium gier – aż do teraz. CD Projekt RED to zespół jaki sobie wymarzyliśmy. Niesamowita praca, którą wykonali przy grach Wiedźmin i Wiedźmin 2, przekonała nas, że podzielamy oddanie i miłość do gier – wartości, którym hołdujemy u nas w Talsorian. Niesamowicie cieszę się również z faktu, że bardzo zależy im na bezpośredniej współpracy z nami, po to, by ten tytuł spełnił  wielkie oczekiwania wszystkich fanów uniwersum Cyberpunk®, zarówno tych nowych jak i starych. Możecie mi wierzyć – ta gra naprawdę zarządzi!”

Gra będzie tworzona przez nowo powołany zespół CD Projekt RED, składający się głównie z weteranów pracujących przy marce Wiedźmin. Studio planuje wyznaczyć nowy standard w gatunku futurystycznych gier RPG i zapewnić graczom zupełnie nową jakość rozrywki. Najważniejszym celem tego zespołu będzie stworzenie gry zgodnej z ich artystyczną wizją i utrzymującej najwyższe możliwe standardy produkcji, z których znany jest CD Projekt RED.

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier