Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

24

Wrz 12

"Century" Pierdomenico Baccalario ponownie w sprzedaży

Co sto lat ludzkość zostaje poddana próbie. Co sto lat czwórka nastolatków musi podjąć wielkie wyzwanie. Właśnie upływa kolejne sto lat i nadszedł czas, aby wybrać tych, którzy sprostają zadaniu. Historia zaczyna się w Rzymie, Mieście Ognia. 29 grudnia, Rzym. W ciemnościach biegnie mężczyzna, trzymając w dłoni walizkę. Szuka czworga dzieci. Właśnie w tym momencie Elektra, Sheng, Mistral i Harvey wymykają się z hotelu, aby zwiedzać pokryte śniegiem miasto. Kilka godzin wcześniej nawet się nie znali, lecz właśnie odkryli, że łączy ich data urodzin: 28 lutego.

Mężczyzna, widząc dzieci, nie ma wątpliwości. To właśnie ich szuka. Powierza Elektrze cenną paczkę i ucieka. W środku dzieci znajdują dziwną, drewnianą mapę… To początek wyzwania.

Pierdomenico Baccalario urodził się w Acqui Terme, malowniczym miasteczku w Piemoncie. Dorastał w starym domu, gdzie teraz mieści się siedziba dobrze prosperującego przedsiębiorstwa produkcji wina. Ten pielgrzym do Santiago de Compostela i rajdowiec na trasie Włochy – Tadżykistan jest zapalonym podróżnikiem. W wieku dwudziestu dwóch lat otrzymał nagrodę Premio Battello a Vapore za powieść La Strada del Guerriero i jest dzisiaj jednym z najbardziej cenionych autorów książek dla nastolatków. Jego powieści zostały przetłumaczone na dwadzieścia języków.

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier