Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

20

Maj 14

Chata Wuja Freda przedstawia: iGranie z Gruzem

Black Monk Games

Z radością informujemy, że ruszył pierwszy projekt „Gry o Pomysł”. Od wczoraj na stronach serwisu polakpotrafi.pl/igranie razem z Kobietą-Ślimak, Black Monk prowadzi akcję crowdfundingową mającą na celu wydanie gry planszowej „iGranie z Gruzem”.

iGranie_z_Grzuem_PudelkoAutorka gry

Ilona „Kobieta-Ślimak” Myszkowska, od 2009 roku, jest autorką jednego z najbardziej znanych komiksów internetowych w Polsce – Chata Wuja Freda (www.chatolandia.pl). W swoim komiksie skupia się na różnych dziwnych przemyśleniach, refleksjach, całkowitym braku romantyzmu oraz o życiu bardziej prawdziwym niż samo życie. Znakiem rozpoznawczym historii jest charakterystyczna kreska, przewijający się absurd oraz uderzająca życiowość.

Black Monk

Blank Monk jest wydawcą gier planszowych i karcianych, m.in. polskich edycji Munchkina, Zombicida czy Kragmorthy. Wspólnie z PolakPotrafi.pl są twórcami projektu „Gra o Pomysł”. Inicjatywa, jako pierwsza w Polsce, wspiera wszystkich, którzy mają pomysł na własną grę. Korzystając z wieloletniego doświadczenia, Black Monk pomaga dopracować mechanikę gry, projekty grafik i całość profesjonalnie wydać. Więcej informacji na: fb.com/Gra.O.Pomysl
i http://blackmonk.pl/graopomysl/

Gra

Celem gry jest zrealizowanie zindywidualizowanych marzeń postaci, które wymagają uzbierania odpowiedniej ilości zasobów. Pierwszy gracz, któremu to się uda, wygrywa rozgrywkę.

Pięć postaci, znanych z komiksu autorki: Ilona, Lena, Marcin, Stefa i Wiewiór, porusza się po dwóch dużych pętlach: „Praca” i „Chill”. O ruchu decyduje rzut kością. Na planszy znajduje się, także osiem dodatkowych pętli (Deadline, Biurokracja, Fucha, Koledzy z pracy, Impreza, Erotyczność, Sklepy, Usiłowanie życia w związku), które mogą okazać się pomocne lub zgubne dla gracza.

Pętle są niestety czasochłonne, a czasu jak zawsze niewiele. Po każdym swoim ruchu musimy coś zjeść – uszczuplając swoje zapasy lub pomagając współgraczom w opróżnianiu ich półek w lodówce. Jeżeli nie zadbasz o jedzenie, to umierasz i  przegrywasz. Co więcej, co cztery tury musimy opłacić czynsz, a na naszą gotówkę poza właścicielem mieszkania, jest wielu innych chętnych.

Grę urozmaica 55 kart zaradności, 110 kart zdarzeń z patologicznymi wydarzeniami
oraz indywidualne umiejętności postaci.

Crowdfunding

Crowdfunding to idea wspierania projektów, twórców, pomysłów, którzy w zwykłych okolicznościach nie mogliby wydać swojego produktu.

Ważną cechą finansowania społecznościowego, jest system progów realizacji. Po spełnieniu podstawowego finansowania w określonym czasie, dodawane są darmowe elementy powiększające ofertę, czy wyjątkowe gadżety.

„iGranie z Gruzem” jest już gotowym produktem, ale potrzebne jest jeszcze dopracowanie wszystkich elementów. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wykończenie projektu planszówki, stworzenie produkcyjnych wersji figurek oraz na wydruk.

W ramach zbiórki na Polakpotrafi.pl, wpłacający mają okazję dostać unikatowe i niepowtarzalne gadżety, które są dostępne tylko w trakcie projektu/akcji.

Serdecznie zapraszamy na profile www.facebook.com/Gra.O.Pomysl i www.chatolandia.pl na których znajdziecie Państwo dodatkowe materiały. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier