Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

3

Lip 14

CHIMAERA – NOWA JAKOŚĆ WYOBRAŹNI – Nowy projekt Zysk i S-ka Wydawnictwa

company_a6kHik_images_bok2W ramach Zysk i S-ka Wydawnictwa startuje przełomowy i innowacyjny projekt – Chimaera. Pragniemy zaproponować czytelnikom inne oblicze fantastyki – fantastyki przełamującej konwencje.

A o to co dla nas przygotowali:

Chimaera to przede wszystkim powieści niemieszczące się w sztywnych ramach gatunkowych. Wirus, który wywołuje epidemięzombie? To już było. A czy słyszałeś o wirusie przeistaczający ludzi w wampiry? Guillermo del Toro i Chuck Hogan przedstawiają historię samolotu-widmo, z którego wychodzi coś, co zmienia świat w koszmar rodem z japońskiego horroru. Jużniedługo na ekranach serial Guillerma del Toro: The Strain.

Koniec z przewidywalnymi horrorami. Wyłącznie groza, od której boisz się zostać samemu w domu, a w każdej kałuży ciemności wypatrujesz żółtych ślepi, a więc Andrew Pyper i jegoDemonolog, ambitna fantastyka nawiązująca do Raju Utraconego Johna Miltona i biblijnych przypowieści.

Koniec ze sztampowymi powieściami fantasy od zera do bohatera. Proponujemy wyłącznie epickość z rozmachem, a więc Anna Kendall i Kroniki Duszorośli, cykl o dorastającym chłopcu, obdarzonego zdolnością podróżowania między światem żywych a umarłych.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier