Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Sty 11

Copernicon 2011 pod Patronatem PodGK

Miło nam ogłosić, iż nasz portal podobnie jak w poprzednim roku objął Patronat Medialny nad Festiwalem Gier i Fantastyki „Copernicon”!

Czym jest Copernicon?

Dla tych, których jeszcze tam nie było przedstawiamy krótkie wyjaśnienie od organizatorów:

„Festiwal gier i fantastyki to zjazd miłośników gier i literatury. Ale to nie wszystko – oprócz możliwości spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach z całej Polski, a czasem i spoza niej, organizatorzy dokładają wszelkich starań, aby fani fantastyki nie nudzili się nawet przez chwilę. Na większości imprez tego typu mamy zatem mnóstwo prelekcji, konkursów z nagrodami oraz dyskusji. Można tam spotkać ulubionych twórców – pisarzy, wydawców czy autorów gier. Zazwyczaj dostępny jest także Games Room, w którym można zagrać w ulubioną planszówkę, a także sale do gier RPG. Do tego dochodzi możliwość grania w gry komputerowe i konsolowe. Przeważnie organizowane są także LARPy (gry fabularne „na żywo”), a także liczne pokazy i warsztaty. Są to oczywiście tylko podstawowe bloki programowe, które można znaleźć niemal na każdym konwencie/festiwalu fantastyki, choć każda tego typu impreza ma swoją specyfikę i często zaskakuje oryginalnymi atrakcjami. Należy pamiętać, że nie wszystkie punkty programu są związane ściśle z fantastyką, ostatnio konwenty coraz częściej rozszerzają swoją tematykę na inne dziedziny – stąd festiwal. Dlatego jest to doskonała forma spędzenia weekendu nie tylko dla starych fantastycznych wyjadaczy, ale także dla tych, którzy nie odkryli w sobie jeszcze tego typu zainteresowań. Konwent to jednak przede wszystkim dobra zabawa trwająca zazwyczaj nieprzerwanie przez kilka dni we wspaniałej atmosferze, którą tworzą setki czy nawet tysiące uczestników.”

Konwent odbędzie się tak samo jak rok wcześniej w Toruniu, w dniach 14-16 października 2011 roku.

Najnowsze informacje związane z konwentem znajdziecie na oficjalnej stronie konwentu, jej Facebook-owym profilu a także na łamach naszego serwisu.

Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier