Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

21

Wrz 11

Cykl „Dzieci Cienie” w Polsce, już 5 października!

Już 6 października pojawi się pierwszy i drugi tom bestsellerowej serii „Dzieci Cienie” w jednym woluminie. Książka „Wśród ukrytych. Wśród oszustów” otwiera siedmiotomowy (w Polsce czterotomowy) cykl antyutopijnych powieści dla młodzieży, które podejmują takie tematy, jak prawo do wolności słowa, przekonań, do decydowania o własnym życiu.

To nie jest świat jaki znamy. Zakazane jest posiadanie więcej niż 2 dzieci. Do ścigania nielegalnych dzieci dekretem rządu powołana zostaje Policja Populacyjna. Za nieprzestrzeganie prawa populacyjnego jest śmierć. Poznaj tych którzy przeżyli. Młodzi bohaterowie stają oko w oko z wrogą im rzeczywistością i muszą mierzyć się z konsekwencjami podejmowanych decyzji.
Szybkie tempo akcji, zaskakujące wydarzenia, a nade wszystko sposób narracji, sprawiają, że powieści Haddix są, mimo ciężaru poruszanych problemów, wciągającą lekturą. Seria „Dzieci Cienie” jest realistyczna, a opisy dziłania totalitarnego ustroju przerażają bardziej niż niejeden horror.

„Dzieci Cienie” to poruszająca antyutopia o nielegalnych dzieciach w totalitarnym społeczeństwie („… Jestem cieniem. Jedynie moi rodzice i bracia wiedzą, że przyszedłem na świat. Nie ma mnie dla nikogo innego. Jeśli któregoś dnia zachowam się nieostrożnie i moje istnienie wyjdzie na jaw, wszyscy znajdziemy się w niebezpieczeństwie … Dla takich jak ja kara jest tylko jedna – śmierć.

Książka sprzedała się ona już w ponad 5.000.000 egzemplarzy.

 

O autorce:

Margaret Peterson Haddix to amerykańska pisarka, która ma na koncie niemal 30 powieści dla młodzieży, w tym bardzo popularne serie z pogranicza fantastyki. Urodzona w 1964 roku w małym miasteczku w Ohio, Haddix studiowała dziennikarstwo, literaturę oraz historię. Zadebiutowała w 1995 roku powieścią „Running Out of Time”. Za swoje książki była wielokrotnie nagradzana (m.in.: International Reading Association’s Children’s Book Award; American Library Association Best Book), a jej powieści stale goszczą na liście bestsellerów „New York Timesa”. Margaret Haddix mieszka wraz z mężem i dwojgiem dzieci w Columbus w Ohio.

 Źródło: Wydawnictwo EMPIKWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier