Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

22

Wrz 13

Cykl Wampirzy

Od 12 października startuje III sezon Wrocławskiej Dramy Wampirzej KULT. Jest to LARP cykliczny rozgrywany w Świecie Mroku z fabułą osadzoną we współczesnym Wrocławiu. Do końca września trwa nabór graczy, chcących dołączyć jeszcze przed pierwszą odsłoną do gry (później również jest możliwość dołączenia, jednak preferowane są już postaci ghuli).
 
Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę kult.wroclaw.pl lub do zgłaszania się na adres fantastyka@zamek.wroclaw.pl.
Wrocław. Miasto trwające od ponad milenium. Przechodzące z rąk do rąk, budowane w pocie czoła przez miliony, miriady ludzi.
 
Z mojej perspektywy zdają się mrówkami… Nawet ci, którzy odcisnęli swe piętno na mieście…
 
Tak, wiem, to trywialne. Ale naprawdę są i byli mrówkami – posłusznymi poleceniom niesprecyzowanej, nigdy nie widzianej królowej, nakazującej im rozbudowywać mrowisko…
 
I wierz mi, to porównanie jest bardzo celne. Głównie dlatego, że Wrocław to żyjący organizm.
 
A przynajmniej z mojej perspektywy takim się jawi.
 
Jego ulice, niczym żyły i rzeki, niczym tętnice. Mosty, niczym ścięgna. Budynki, jak mięśnie, kostka brukowa, niczym kości… Kanały, ścieki, tak bardzo przypominające szpik…
 
A w tym wszystkim – ludzie. Pożyteczne drobnoustroje, rozbudowujące całość. Powoli, bezwolne, nieświadome tego, co nimi kieruje.
 
I my. My, pośród ludzi. Pasożyty.
 
Krążymy po żyłach, przedzieramy się przez szpik, tańczymy wśród mięśni Wrocławia.
 
Kroczymy po ulicach, wijemy się w kanałach, gościmy w jego budowlach. Ni sklep, ni świątynia nie są przed nami zamknięte.
 
Znowuż – to porównanie jest, przyznaję, niczego sobie. Nie, żebym wpadał w samouwielbienie…
 
Ale jesteśmy pasożytami. Pijemy krew ludzi. Infiltrujemy ich subkultury i grupy wpływów. Wykorzystujemy, kierujemy, kontrolujemy… I pożeramy tych, którzy utrzymują to miasto w całości, którzy są… krwią tego miasta.
 
Jesteśmy tu od zawsze. Robimy to od zawsze.
 
Jesteśmy upiorami z legend.Jesteśmy wampirami.
Gracze w czasie comiesięcznych odsłon wcielają się w postacie wampirów lub ich ghuli (polecane dla nowych graczy, szczególnie nie znających realiów Świata Mroku) egzystujących w mieście pod panowaniem mitycznego Księcia. Mimo iż nie był widziany przez ostatnie pięć stuleci, wciąż utrzymuje silną władzę nad swoją domeną poprzez tytułowy Kult i jego okrutne rytuały. Obok tego, społeczność Spokrewnionych próbuje utrzymać swoją egzystencję nie narażając się sługom Księcia. 
 
Odsłony odbywają się w soboty w godzinach wieczornych w klimatycznych salach Zamku we wrocławskiej Leśnicy.  Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier