Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

6

Lip 12

Diablo, Warhammer 40 000, Pilipiuk – letnie premiery książkowe!

Ostatnimi czasy troszkę zaniedbałem informacje książkowe. Przyznam się, że duży wpływ mają na to niesamowite upały, które nawiedziły nas w ostatnim tygodniu…

Tymczasem w ciągu ostatnich kilku dni w księgarniach pojawiło się kilka pozycji, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze doczekaliśmy się premiery Czasu Horusa, pierwszego tomu z cyklu traktującym o mrocznym świecie przyszłości Warhammera 40 000. Dla naszej redakcji jest to pozycja szczególnie bliska, gdyż wszyscy gramy w bitewnego Warhammera 40 000 a Czas Horusa i ogólnie twórczość Dana Abnetta to coś, co jest godne polecenia. Autor tworzy niesamowicie klimatyczne książki w pełni oddające mroczny i wojenny charakter świata Warhammera 40 000.

Jeżeli ktoś do tej pory nie miał styczności z tym uniwersum to Czas Horusa jest najlepszą powieścią, od której powinien zacząć. O samej treści książki nie będę tutaj pisał. Zainteresowanych odsyłam na stronę wydawcy.

Po drugie od kilku dni można już kupić Diablo III: Zakon, moim zdaniem pierwszą naprawdę dobrą książkę osadzona w świecie Diablo. Miałem przyjemność czytać wersję recenzencką Zakonu w związku z czym bez cienia wątpliwości mogę polecić tę pozycję wszystkim, którzy interesują się fantastyką – zwłaszcza jej nieco mroczniejszą odmianą. Jednocześnie zapraszam do przeczytania recenzji Zakonu, która to pojawiła się na naszej stronie w zeszłym tygodniu.

Trzecim wydarzeniem wartym odnotowania jest oczywiście pojawienie się nowej książki jednego z moich ulubionych autorów – Andrzeja Pilipiuka. Szewc z Lichtenrade, bo o nim tutaj mowa to zbiór opowiadań, w których spotkamy starych dobrych znajomych z doktorem Skórzewskim na czele. Dziesięć nowych, utrzymanych w typowo Pilipiukowym stylu historii. Jak dla mnie bomba. Książka jest już do nabycia w sieciach saloników prasowych Inmedio i Relay. Z kolei do powszechnej sprzedaży trafi zaraz po weekendzie, tj. 11 lipca.

Jak widać mamy co czytać, a kolejne interesujące pozycje pojawią się już w najbliższych tygodniach. Głównie mam tutaj na myśli nową książkę Trudi Canavan, która trafi do księgarń już w przyszłym miesiącu. Pod względem literackim szykują się nam zatem bardzo interesujące wakacje.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier