Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

9

Lip 12

DMP Veto 2012

Wydawnictwo Kuźnia Gier zaprasza na kolejną edycję Drużynowych Mistrzostw Polski w Szlachecką Grę Karcianą Veto, która odbędzie się już w następny weekend, w dniach 14-15 lipca w Krakowie. Miejscem imprezy będzie Studenckie Centrum Kultury „Kwadrat” (ul. Skarżyńskiego 1, Kraków).

DMP to jeden z najważniejszych dorocznych turniejów klasy mistrzowskiej w SGK Veto, w którym trzyosobowe drużyny zmierzą się o miano najlepszych Vetowców w kraju. Kilkudziesięciu najlepszych graczy z całej Polski, spotkanie w sarmackiej atmosferze i atrakcyjne nagrody to chyba dość mocne argumenty, żeby wziąć udział w turnieju. Wciąż jeszcze można się zapisać i zgłosić udział swojej drużyny – szczegóły na stronie imprezy: http://www.veto2ed.pl/dmp2012.

Sponsorami tegorocznych Mistrzostw są: U Żółwia, Polter.pl, Wydawnictwo Powergaph, Wydawnictwo Almaz, Wydawnictwo Gramel, Wydawnictwo Warbook, Wargamer, Fabryka Gier Historycznych, Jazzy Innovations oraz Klub Kwadrtat.

Czym jest SGK Veto? Tytuł obecny na rynku od 2004 roku, najstarsza kolekcjonerska gra karciana wymyślona i wydana przez Polaków. Pierwsze skrzypce gra tu XVII-wieczna butna szlachta, wpływowi i złociści magnaci, kozaccy zbóje i karczemni zawadiacy oraz piękne niewiasty. Jej celem jest osadzenie na tronie polskim swojego kandydata na króla – elekta. W tle usłyszysz świst szabel, huk po strzałach z krócicy, brzęk kufli i wesołe wiwaty kompanionów. Gra oparta jest na historii XVII-wiecznej Polski, książkach Jacka Komudy i Henryka Sienkiewicza oraz ich ekranizacjach. Strona Veto: http://veto2ed.pl.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier