Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

22

Lut 14

Dokument prezentujący wielosferowy LARP inspirowany Hunger Games, „The Game”

 

“The Game” to wyjątkowa gra, która skupia się na emocjach, rywalizacji i wpływaniu na los innych. Tutaj jednak ci “inni” są osobami z krwi i kości. Dlatego podejmowane decyzje dotykają wszystkich bezpośrednio. A skoro to są prawdziwi ludzie to pojęcia takie, jak: zimno, głód, zmęczenie, pragnienie, stają się nagle bardzo realne. Ulgę mogą przynieść wpływowi sponsorzy, dostarczając pożywienie, wodę czy broń wedle własnego uznania.

Dlatego gracze walczący o zwycięstwo w lesie muszą się starać, zabiegać o popularność. To kwestia przeżycia. Muszą dać z siebie wszystko, okazać się lepszymi od innych, przetrwać w trudnych warunkach.
Te dwie części gry wciąż się przenikają, cały czas wpływają na siebie nawzajem. Jak? Pomaga w tym nowatorski sposób wykorzystania nowych technologii.
Każdy z graczy walczących na śmierć i życie w lesie otrzymał telefon z aplikacją napisaną na potrzeby “the Game”. Służy ona do lokalizowania graczy oraz przesyłania informacji pomiędzy nimi a pozostałymi uczestnikami. Dzięki temu i innym rozwiązaniom larp stanie się rzeczywisty a same zawody bardziej namacalne. Wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami.
W założeniu ta gra miała być jak najbardziej emocjonująca. Żeby gracze w lesie czuli się jak zawodnicy podczas finałów mistrzostw świata. Natomiast ci, którzy ich oglądają, jak miliony widzów na całym świecie. Jest tylko jedna różnica: stawka jest dużo wyższa, niż jakiś tam puchar czy medal.

Czy udało się to osiągnąć? Sprawdźcie w filmowym dokumencie, który można zobaczyć na YouTube: http://bit.ly/theGameLARP
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier