Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

20

Paź 12

Dom Snów – nowe wydawnictwo wkracza na rynek

Jesienią tego roku w Lublinie powstało Wydawnictwo Dom Snów. Jak twierdzą sami założyciele, będzie ono funkcjonować na zasadzie dwóch filarów.

Pierwszy to wydawanie szeroko pojętej fantastyki. W kręgu zainteresowań wydawnictwa znajdują się nie tylko fantasy i science fiction, lecz także groza, weird fiction czy steampunk.

Drugim filarem są edukacyjne gry towarzyskie: planszowe, karciane, fabularne, bitewne itp.

Wydawnictwo zapewnia najwyższą jakość swoich książek, oryginalność twórców oraz rozmaitość światów przez nich tworzonych.

Już 29 października będziemy mogli przekonać się o prawdziwości tych słów, ponieważ właśnie tego dnia w sprzedaży pojawi się pierwsza książka Wydawnictwa Dom Snów pt. „Senne Pałace”.

W tej mrocznej powieści splatają się sen i rzeczywistość, koszmar i raj. „Senne pałace” łączą motywy charakterystyczne dla grozy i groteski z historią wywiedzioną z tekstów biblijnych i apokryfów. To wielowątkowa i wielopoziomowa opowieść zarówno dla namiętnych pożeraczy fabuł, jak i czytelników wrażliwych na intelektualne smaczki.
Tomasz Starski budzi się z gigantycznym bólem głowy i odkrywa, że wszystko wokół jest inne, niż być powinno. Nie wie, gd

zie się znajduje i gdzie podziała się Anna. Powoli odkrywa przerażający świat, który go otacza. A nawet kilka światów – jeden dziwniejszy od drugiego. Usiłuje odnaleźć żonę i wrócić, skąd przybył. W każdym z poznawanych światów jest sam, choć stale natrafia na istoty, które przynajmniej pozornie pragną mu pomóc. Oczywiście nie za darmo…

Fragment powieści dostępny jest na profilu wydawnictwa na Facebooku pod tym linkiem.

Autorem powieści jest Sebastian Uznański, młody, obiecujący twórca z wielkimi pokładami wyobraźni.
Opublikował dotychczas ponad trzydzieści opowiadań na łamach czasopism branżowych i w prestiżowych antologiach. Publikował m.in. na łamach czasopism: „NF”, „Fantastyka WS”, „Czas Fantastyki”, „SF”, „SFFH”, „Magazyn Fantastyczny”, „Ubik”, „Fantasy”, „Doza”. Autor powieści „Żałując za jutro”, „Herrenvolk”, „Czas jest zabawką boga”.

Druga książka Wydawnictwa Dom Snów planowana jest na Lubelskim Falkonie 23 listopada.

Wszelkie informacje i nowinki na temat wydawnictwa i nowych książek dostępne są na profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej.

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier