Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

7

Lis 10

Dragon Age + Facebook = Dragon Age Legends!

Większość z was pamięta zapewne flashówkę Dragon Age Journeys, grając w którą mogliśmy odblokować nowe przedmioty dla DA:O.

Pomysł był przedni i skutecznie zaostrzył apetyt graczy, podczas tych ostatnich kilku tygodni, przed premierą gry.

Nie dziwi zatem fakt, że EA postanowiło powtórzyć zagranie i na początku nowego roku udostępni graczom swój nowy tytuł: Dragon Age Legends.

Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie jeden drobny szczegół – DA Legends będzie dostępny do gry TYLKO w serwisie Facebook!

Skąd taki pomysł? Twórcy z EA2D tłumaczą, że skłonił ich do tego fenomen jakim stały się portale społecznościowe w dzisiejszych czasach.

Chcą aby ludzie grający w DA Legends doświadczyli bardziej „zbiorowego” przeżycia – jak opowiada Ethan Levy, producent tytułu.

W wywiadzie udzielonym na blogu Bioware opowiada on jak gracz będzie mógł przyłączyć do drużyny postacie swoich przyjaciół, a oni z kolei będą mogli wykorzystać jego postać.
Bohaterowie ci będą posiadali swój aktualny poziom, zdolności oraz ekwipunek, co oznacza, że im potężniejsza będzie nasza postać tym chętniej przyłączą ją nasi przyjaciele.
Dodatkową zachętą do wspólnej, równoległej rozgrywki ma być też fakt, że za każdym razem gdy ktoś wykorzysta naszą postać dostaniemy za to złoto, które pomoże nam w ogólnej rozgrywce.

W grze wcielimy się w jedynego, zaufanego sojusznika wicehrabi Ravi, który prosi nas o ocalenie swojego syna. Główna część fabuły rozgrywa się w Wolnych Marchiach w mieście Kaiten. Będziemy zatem mogli zobaczyć tereny po których przyjdzie nam także podróżować w Dragon  Age 2.

Czy gra okaże się sukcesem? Ethan Levy obiecuje, że nię będzie to kolejne „dragon age farmville” a gracze będą zadowoleni z jakości tytułu. Nie pozostaje nam zatem nic innego jak czekać na premierę i przekonać się samemu.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie.

Pełny wywiad z Ethanem Levy (w wersji angielskiej) znajdziecie tutaj.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier