Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

2

Paź 11

Drugi numer „Gwiazdy są w porządku” już dostępny

Co znajduje się w tym numerze?

Andrzej Stój w artykule Nadnaturalny horror XXI wieku – Historia inaczej wyjaśnia jak codzienność może zainspirować nas do stworzenia scenariusza w klimatach grozy.

Zew Cthulhu i gry – to świetny artykuł Marcina Kalety, nawiązujący do najlepszych gier video w których aż roi się od Mitów Cthulhu! Graliście kiedyś sesję w pociągu? Nie? To zapraszamy do lektury artykułu Kolej Szaleństwa – gdzie Adam Kaczmarek zawarł kilka cennych rad na ten temat. O tym jaka muzyka jest najlepsza do grania w Zew Cthulhu dowiecie się z artykułu Macieja Banasika Co słychać na dworze Azathotha? Część 1. Oczywiście nie mogło zabraknąć opowiadań w klimatach grozy i macek! Piwnica autorstwa Cezarego Czyżewskiego, oraz Rejs Dagona Andrzeja Olszewskiego z pewnością przypadną do gustu miłośnikom literatury grozy.

Na koniec opowiadanie debiutującego Marcina Guzka – Szatnia. Jeżeli myślicie że to wszystko – jesteście w błędzie! Mamy dla Was garść materiałów źródłowych do wykorzystania na sesji: William White – Rzeźnik z Chicago z pewnością będzie śnił się po nocach Waszym Badaczom Tajemnic – przynajmniej tak twierdzi Dawid Pawlica. Bluźnierczy Kodeks Nyhar Balla to pozycja obowiązkowa dla każdego kultysty, jak przekonuje Michał Próchniak. W tym numerze znajdziecie również dwa scenariusze Szkarłatny Przypływ autorstwa Mikołaja Tabora, oraz W głębinach szaleństwa Marcina Różyckiego! Na koniec Wywiad z Frankiem Hellerem z Pegasus Spile, szefem linii Zew Cthulhu w Niemczech, który w zeszłym roku przeprowadził Rafał Szyma.

Do tego numeru dołączono też nową, kolorową kartę postaci dla 1920 roku, której autorami są Emilia Obarzanek i Jakub Skowroński.

Oficjalni Patroni Medialni:

  • Enklawa network
  • Magazyn kultury popularnej ESENSJA
  • H.P. Lovecraft
  • Insimilion
  • Pod Grzechoczącymi Kośćmi
  • zewcthulhu.plWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier