Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

15

Cze 11

DnD: Heroes of Neverwinter – nowa gra na Facebooka!

Ostatnimi czasy coraz więcej producentów zaczyna inwestować duże nakłady siły na produkcje gier dedykowanych serwisowi społecznościowemu Facebook. Wspomnieć można tutaj chociażby Dragon Age Legends, King`s Bounty Legions, czy też fakt, że nowe Age of Empires, podobnie jak Cywilizacja ukażę się tylko na Facebooka.

Podczas tegorocznych targów E3 wśród niezliczonej ilości zapowiedzi pojawiło się Dungeons & Dragons: Heroes of Neverwinter, które tworzone jest właśnie pod kontem tego serwisu społecznościowego.

W grze wcielimy się nie inaczej jak w drużynę dzielnych poszukiwaczy przygód, którzy to będą przemierzali lochy, zabijali smoki i wszelkiego rodzaju inne plugastwa. Co ciekawe naszą postać będziemy mogli wypożyczać naszym znajomym z Facebooka. Kolejną ciekawostką jest to, że po osiągnięciu odpowiedniego poziomu doświadczenia, będziemy mogli tworzyć własne mapy podziemi. A nawet będzie istniała możliwość odsprzedawania ich innym graczom.

W samej grze nie zabraknie również złota i klejnotów, przecież na czymś musi się opierać ekonomia gry. Złoto będzie normalną waluta dostępną podczas rozgrywki, z kolei tzw. astralne diamenty będą już walutą, za którą trzeba będzie zapłacić prawdziwymi pieniędzmi. Klasyczny system mikropłatności i jak znam świat Ci, którzy nie będą posiadali rzeczonych diamentów będą bardzo odstawać od tych osób, które będą inwestowały w grę prawdziwe pieniądze.

Mechanika D&D: Heroes of Neverwinter została oparta na czwartej edycji papierowego DnD, a walka odbywać się będzie w systemie turowym. Za produkcję gry odpowiedzialne jest studio Liquid Entertainement, zaś jej wydawcą jest słynne Atari. Co z tego wyniknie? Zobaczymy już niedługo, gdyż premiera gry przewidywana jest na lato. Tymczasem pozostaje nam już tylko czekać…
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier