Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

24

Lip 12

„Dzieci Ziemi” – premiera powieści Orsona Scotta Carda

Od pierwszego polskiego wydania Pamięci Ziemi Orsona Scotta Carda minęło 18 lat. W latach 90. ubiegłego wieku miłośnicy twórczości tego klasyka SF nie doczekali się jednak dokończenia serii Powrót do domu – dostępna był tylko jeszcze tom drugi, Wezwanie Ziemi.

Teraz, wreszcie, mogą poznać zakończenie tej kosmicznej sagi – właśnie dzisiaj do sprzedaży trafiają Dzieci Ziemi, a więc piąta i zarazem ostatnia część sagi (tomy trzeci i czwarty to: Statki Ziemi i Odrodzenie Ziemi).

„Wysoko na niebie, na pokładzie „Basiliki”, Shedemei, ostatni żyjący przybysz z Harmonii, i sztuczna inteligencja, Naddusza, pomimo lat obserwacji wciąż nie znaleźli tego, czego szukali. Nie znaleźli Opiekuna Ziemi, który jako jedyny może naprawić uszkodzony program Nadduszy i umożliwić jej powrót na Harmonię.

Tymczasem na Ziemi, po kilkuset latach rozwoju, wpływ Opiekuna znów daje o sobie znać. Ludzie śnią prorocze sny. W świecie kontrastów – wojen i pokoju, swobody i zniewolenia, miłości i nienawiści – rozpala się iskierka nadziei na zmiany. Zło jednak nie śpi. A stare waśnie i uprzedzenia, konflikty rasowe i nierówności społeczne nie pozwolą o siebie zapomnieć.

Jaki jest plan Opiekuna?”

Fragment znajduje się na kolejnej stronie newsa.

Strony: 1 2
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier