Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

10

Wrz 10

Fallout: New Vegas już w październiku

Najnowsze dziecko studia Obsydian Entertainment (ostatnio działającego pod banderą Bethesdy) na półkach sklepowych w Europie pojawi się 22 października. Będzie to swoisty powrót do korzeni, bowiem akcja gry znów toczyć się będzie na zachodnim wybrzeżu post-nuklearnej Ameryki.

Nasz bohater, samotny wędrowiec, trafi w środek konfliktu trzech frakcji: mieszkańców tytułowego New Vegas, bezlitosnych łowców niewolników z Caesar’s Legion, oraz znanego wszystkim fanom serii NCR – New California Republic.

Czego możemy się spodziewać po samej grze? Tytuł korzysta z tego samego silnika co Fallout 3, powraca zatem widok z trzeciej osoby, system VATS i oczywiście nieodłączny element serii – PibBoy. W ramach nowości dostaniemy możliwość ulepszania posiadanej broni – np poprzez dodanie lunety, a także bardziej rozbudowany system walki wręcz. Całość zapowiada się bardzo obiecująco. Obsydian nie raz udowodnił, że potrafi zrobić dobrego RPG’a, a po ostatnim niezbyt udanym „Alpha Protocol” na pewno będą chcieli się zrehabilitować w oczach fanów. Co więcej, studio to wywodzi się z dawnego Black Isle, które Fallout’a stworzyło, więc dla części developerów prace nad „New Vegas” były niczym powrót do domu.

Ja czekam na premierę z niecierpliwością. Już teraz szykuję parę dobrych wysłużonych butów, zapas nuka coli oraz zawsze wiernego power-fista.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier