Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

16

Wrz 13

Fantastyczni goście Falkonu

W tym roku mocnym akcentem w programie Falkonu jest udział trzech zagranicznych gości, znanych i cenionych na całym świecie autorów fantastyki: Kevina J. Andersona, Michaela Pondsmitha i Williama Kinga.

Kevin J. Anderson, wraz z synem zmarłego Franka Herberta, jest autorem książek z serii „Diuna”. W swoim dorobku ma również powieści osadzone w świecie „Gwiezdnych Wojen” czy „Z Archiwum X” oraz wiele scenariuszy komiksów.

Michael Pondsmith znany jest przede wszystkim jako autor popularnej gry fabularnej „Cyberpunk 2020”, obecnie współpracuje przy powstającej grze wideo „Cyberpunk 2077”, której światowa premiera odbędzie się w 2015 roku.

Williama Kinga polscy czytelnicy znają głównie jako autora cyklu książek o Felixie i Gotreku, ale oprócz pisania powieści w realiach Warhammera i Warhammera 40 000, współpracuje również przy tworzeniu gier fabularnych, bitewnych i karcianych.

* * *

Za sprawą Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki „Cytadela Syriusza”, organizatora festiwalu Falkon, Lublin gościł już kilka liczących się osób związanych ze światową fantastyką. Zaproszenie przyjęli: Bruce Sterling (Polcon 1994) i Pat Cadigan (Falkon 2001) – autorzy książek z gatunku cyberpunk; ukraińskie małżeństwo pisarzy Marina i Sergiej Diaczenko oraz Mirosław Żamboch z Czech (Polcon 2006); mieszkający na stałe we Francji Wojciech Siudmak – ilustrator książek z serii Diuna (Falkon 2010); kanadyjski autor science-fiction Peter Watts (Falkon 2011); a w ubiegłym roku gościem Falkonu był autor książek z serii „Metro 2033” – Andriej Diakow.

* * *

Kevin J AndersonKEVIN J. ANDERSON (*1962)

Kevin J. Anderson jest amerykańskim twórcą literatury o tematyce fantastycznej, autorem wielu bestsellerów. W swoim dorobku ma książki ze świata Gwiezdnych Wojen, Starcrafta, Z Archiwum X. Wraz z Brianem Herbertem, synem nieodżałowanego Franka, jest autorem wielu powieści do znakomitego cyklu „Diuna”. Stworzył także własne uniwersa w takich cyklach, jak „Saga of Seven Suns” i „Assemblers of Infinity”. Znany jest również jako scenarzysta komiksów ze świata Gwiezdnej Sagi oraz o superbohaterach, m. in. o pierwszym spotkaniu Batmana i Supermana. Szacuje się, że na całym świecie sprzedało się ponad 20 milionów książek Kevina J. Andersona.

 

 

 

Mike PondsmithMICHAEL PONDSMITH (*1954)

Znany również jako „Mike Pondsmith„, amerykański projektant gier fabularnych, planszowych i wideo. Najbardziej znany ze swojego dorobku w ramach wydawnictwa R. Talsorian Games, gdzie opracował większość jej linii produktowych. Współtworzył takie linie gier fabularnych, jak Mekton (1984), Cyberpunk 2020 (1988) i Zamek Falkenstein (1994). Pracował także nad produktami dla TSR, w tym przy podręcznikach do Zapomnianych Krain i Krain Wschodu dla Dungeons & Dragons. Wykładał również projektowanie gier na DigiPen Institute of Technology w Redmond. Obecnie współpracuje z CD Projekt RED przy grze wideo Cyberpunk 2077.

 

 

 

William KingWILLIAM KING (*1959)

Znany również jako „Bill King”, brytyjski pisarz fantasy i science fiction, znany z cyklów książek osadzonych w uniwersach Warhammer i Warhammer 40000. Wieloletni współpracownik firmy Games Workshop przy tworzeniu gier fabularnych, bitewnych i karcianych. Najbardziej znanymi bohaterami jego utworów są słynny zabójca trolli Gotrek Gurnisson oraz jego towarzysz Felix Jaeger. Jest autorem kilkudziesięciu powieści i opowiadań: m. in. siedmiu książek o przygodach Gotreka i Felixa, serii Kosmiczny Wilk oraz trylogii o Wysokich Elfach Tyrion i Teclis. William King jest Szkotem, jednak od 2005 roku mieszka w Pradze wraz z żoną Radką.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier