Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

16

Wrz 13

Fantastyczny Atak Lublina

falkon_2013W dniach 8-11 listopada pod hasłem „Fantastyczny Atak Lublina” będzie miała miejsce 14. edycja Festiwalu Fantastyki Falkon.

 

Falkon po raz drugi odbędzie się na terenie Targów Lublin, ale będzie jeszcze większy i jeszcze ciekawszy. Po pierwsze, do dyspozycji organizatorów zostaną oddane obydwie hale o łącznej powierzchni ponad 10 000 m2, po drugie festiwal będzie trwał nie trzy, a cztery dni – to daje jeszcze więcej czasu i przestrzeni na fantastyczne atrakcje. Planowanych jest około 600 punktów programu w kilkunastu blokach tematycznych.

 

Na stronie Falkonu pojawił się swoisty manifest, w którym czytamy, że tegorocznemu programowi przyświecają trzy główne idee: interaktywność, profesjonalizm i powrót do źródeł. Do 27 września trwa otwarty nabór – każdy chętny może zgłosić swoje propozycje poprzez formularz. Pojawią się również atrakcje przygotowane na specjalne zamówienie koordynatorów poszczególnych bloków.

 

Falkon to festiwal tworzony nie tylko z myślą o zadeklarowanych miłośnikach fantastyki, ale również dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty i poznać ciekawych ludzi albo po prostu miło spędzić długi listopadowy weekend. Impreza cieszy się również coraz większym zainteresowaniem rodziców, którzy chcą pokazać dzieciom kreatywną rozrywkę, pobudzić ich wyobraźnię i rozwinąć zainteresowania.

 

* * *

Falkon to jeden z największych i najważniejszych w kraju festiwali poświęconych szeroko pojętej fantastyce, gromadzący miłośników książek, filmów, komiksów i gier z całej Polski. Program podzielony jest na kilkanaście bloków tematycznych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie: prelekcje, dyskusje, warsztaty, pokazy, konkursy, spotkania z polskimi i zagranicznymi pisarzami, wszelkiego rodzaju gry, a także stoiska wystawców.

 

Festiwal odbywa się rokrocznie w Lublinie, zawsze w listopadzie. Premierowa edycja miała miejsce w 2000 roku i wzięło w niej udział 430 osób – ostatnia, 13 edycja, gościła na Targach Lublin i liczyła 3000 uczestników z całej Polski.

 

Organizatorem Falkonu jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”.

 

Więcej informacji na www.falkon.co

 

Osoby do kontaktu:

 

 

Marcin Słowikowski:

535 756 945

marcin.slowikowski@falkon.co

Patryk Sztajdel:

785 625 422

patryk.sztajdel@falkon.co
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier