Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

20

Wrz 10

Fantastyczny jak teatr

Czy wiecie kim była Chitra? A z czym kojarzą się wam pomarańcze? Na festiwalu Inne Sfery wystąpi pięć zespołów teatralnych z Dolnego Śląska. W programie m.in. pantomima w wykonaniu Teatru „Imaginacje”, szalone awangardowe spektakle Grupy Teatralnej „Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki” , piękna sztuka hinduskiego noblisty o dzielnej wojowniczce w wykonaniu „Amatorskiej Drużyny Aktorskiej”.

Krótko o przedstawieniach i grupach teatralnych.

Amatorska Drużyna Aktorska powstała na Politechnice Wrocławskiej i od początku swojego istnienia stawia na wystawianie sztuk trudnych i ciekawych. Na festiwalu Inne Sfery zaprezentują „Chitrę” Rabindratha Tagora hinduskiego noblisty. W czasie przedstawienia wykorzystano elemnty teatru cieni, aktorzy ubrani są w tradycyjne hinduskie stroje, a akcja jest bezpośrednio powiązana z tańcem i muzyką na żywo. „Chitra” pomimo antycznych strojów i dekoracji jest sztuką jak najbardziej współczesną.

Teatr Imaginacje sam o sobie pisze, że jest zwariowaną rodziną wiążąca swoją przyszłość z teatrem. Pod przewodnictwem Eweliny Niewiadowskiej „Imaginacje” starają się w dość oryginalny sposób ukazać publiczności część swojej duszy, a także oddać siebie w 100% sztuce. Na Innych Sferach wystawią pantomimę „Drzewo Życia”

Teatr CZFURKA działa od 2008r przy Centrum Kultury w Sycowie. Jego opiekunem jest Anna Wozińska – teatrolog. Teatr ma w swoim dorobku cztery autorskie sztuki („Jak zostać Starym Kawalerem…?”, „Cukierek albo Psikus”, „Nie było miejsca dla nas…”, „Amputacja Wyobraźni”) oraz udział w kilku ogólnopolskich festiwalach (np. Krzykowisko, Płośnickie Lato Teatralne). W skład grupy obecnie wchodzą: Marcelina Brylska, Maja Jędrasiak, Ola Iwanicka, Bartosz Zajdler, Kamil Kędzia. Na Innych Sferach będziemy mieli przyjemność zobaczyć „Amputację Wyobraźni”

Grupa Teatralna „Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki” powstała w lutym 2006. Poprzez regularne uczestnictwo w warsztatach prowadzonych przez Teatr Brama, „Pomarańcze…” trafiły na własny oryginalny styl, nad którym ciągle pracują i próbują go udoskonalić. Z czasem grupa postanowiła działać poza rodzinnym Goleniowem. Na Innych Sferach przedstawią „Impresję Kłami” swoisty komentarz do obecnie panującej mody na wampiry.

Żółty Parasol to stowarzyszenie zajmujące się edukacją przez teatr, Parę lat temu jego członkowie postanowili nauczać za pomocą sztuki m.in. przy współpracy z fundacją Edyty Stein. Na Festiwalu wystawią sztukę „Próba” co będzie także ukoronowaniem pracy wychowanków Żółtego Parasola.

Żeby wziąć udział w przedstawieniach wystarczy zakupić bilet na festiwal Inne Sfery w ramach którego przez trzy dni odbywa się także mnóstwo innych atrakcji. Więcej szczegółów na www.is.wielosfer.pl
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier