Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

18

Maj 11

Final Fantasy na Czwartym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie!

Wyjątkowa gratka dla wszystkich fanów serii Final Fantasy. Oto bowiem już w przyszłym tygodniu w Krakowie będzie miał miejsce niezwykły koncert: Distant Worlds: music from Final Fantasy. Na to wydarzenie zaprasza Was CENEGA, wyłączny partner firmy Square Enix Europe w Polsce. Oto oficjalna informacja na temat tego wydarzenia:

Już w przyszłym tygodniu, rozpocznie się 4. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie. Festiwal potrwa cztery dni – od 19 do 22 maja. Już drugiego dnia odbędzie się koncert muzyki z gier Final Fantasy I-XIV. Wszystkie koncerty odbędą się – jak rok temu – w hali ocynowni ArcelorMittal Poland. Bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.eventim.pl oraz w w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, pl. Wszystkich Świętych 2 i ul. Powiśle 11.

Podczas czterech dni festiwalu, zapraszamy wszystkich odwiedzających również na specjalne stoisko Squere Enix, na którym będzie można zapoznać się z najnowszymi tytułami serii Final Fantasy.

Distant Worlds: music from Final Fantasy – 20 maja 2011 roku o godzinie 19.30 rozpocznie się koncert przygotowywany we współpracy z Squere Enix z muzyką największych japońskich kompozytorów muzyki do gier video:  Nobuo Uematsu i Masashi Hamauzu.

Koncert muzyki z Final Fantasy I-XIV

Gość specjalny: Masashi Hamauzu –  kompozytor

Anna Pehlken – sopran

Andrzej Lampert – tenor

Jarosław Bodakowski – baryton

Michał Nagy – gitara

Chór i Orkiestra Filharmonii Krakowskiej

Arnie Roth – dyrygent

(Więcej informacji w rozwinięciu wiadomości)

Miejsce: hala ocynowni  ArcelorMittal Poland ul. Ujastek 1

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.fmf.fm

To będzie wielkie wydarzenie! Drugiego dnia Festiwalu Muzyki Filmowej po raz pierwszy w Polsce, zabrzmi na żywo muzyka stworzona przez dwóch największych japońskich kompozytorów muzyki do gier komputerowych: Nobuo Uematsu i Masashi Hamauzu. Koncert poprowadzi laureat nagrody Grammy – Arnold Roth, jeden z najważniejszych dyrygentów muzyki do gier wideo. To multimedialne i muzyczne show łączy obrazy w jakości HD obecne na ekranie z symfoniczną, pulsującą muzyką w sposób doskonały podkreślającą emocje bohaterów i zwroty fabuły.

Gry przestały być nieskomplikowanymi abstrakcyjnymi tworami, stając się kolejnym ważnym medium rozrywkowym, mającym równie duży wpływ na otaczający nas świat jak Hollywood czy telewizja. Ważnym tytułem, który przecierał ten szlak jest Final Fantasy – legendarna  japońska seria, na którą składają się luźno powiązane ze sobą gry, filmy oraz mangi, wyprodukowane przez słynne studio Squere Enix. Gdy powstawała, studio stało na granicy bankructwa, a tytuł miał być jego „ostatnią fantazją”. To właśnie stąd wywodzi się nazwa kultowej produkcji. Dziś Final Fantasy sprzedała się na świecie w ponad 100 milionach egzemplarzy i uznawana jest za klasyka gatunku JRPG (Japanese Role Playing Game). Final Fantasy szczególny nacisk kładzie na fabułę, psychikę bohaterów oraz psychologiczny rozwój postaci. Gry charakteryzują się zagmatwaną fabuła, skomplikowane struktury narracyjne sprawiają, że niektóre fakty z początku gry nabierają znaczenia dopiero pod koniec przygody. W grach tego typu okazuje się, że bohaterowie są wykorzystywani przez jakąś tajemną, nieznaną im siłę, prowadzącą ich losem. Poszczególne tytuły Final Fantasy wprowadzają do każdej kolejnej odsłony nowe światy i inne niezwykłe postacie. Przez dwie ostatnie dekady Final Fantasy wciąż ewoluowała oferując najwspanialsze wizje kreatywne, najwyższą jakość grafiki i przełomowe rozwiązania w dziedzinie rozgrywki, a Final Fantasy XIII stanowiąca także swoisty finał blisko dwugodzinnego koncertu zapoczątkowała nową erę w grach komputerowych: po raz pierwszy w historii przenosząc grę jednocześnie na różne konsole pracujące w standardzie HD i wzbogacając ją o sekwencje filmowe, stworzone z niepowtarzalnym rozmachem.

Publiczność wysłucha w Krakowie muzyki stworzonej przez Nobuo Uematsu – głównego kompozytora kultowej serii. Koncert w podobnym brzmieniu zabrzmiał w opracowaniu AWR Music Productions, LLC. Na 20.lecie urodzin serii i spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem w całej Azji, Kanadzie i USA. Publiczność Krakowska jako druga w Europie (po Sztokholmie) usłyszy koncert w poszerzonej wersji, zawierającej szczególnie rozbudowaną sekwencję z XIII części serii z muzyką Masashi Hamauzu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Na pewno będzie warto. Poniżej próbka kilku wybranych utworów, z którymi mogliśmy się spotkać grając w Final Fantasy:

Źródło: CENEGAWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier