Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

26

Wrz 13

Garść newsów z Falkonu

Falkon Atakuje Konkursami

 

Festiwal Fantastyki Falkon to 600 różnych atrakcji. Wśród nich już teraz warto wspomnieć o czterech dużych konkursach: Drużynowych Mistrzostwach Gier Planszowych, Larpach Najwyższych Lotów, NEЯDZIE – konkursie dla graczy oraz Konkursie Odlotowych Strojów KOSplay, które odbędą się podczas 14. edycji Festiwalu Fantastyki Falkon w dniach 8-11 listopada.

 

Drużynowe Mistrzostwa Gier Planszowych

Po raz kolejny miłośnicy gier planszowych będą mogli wystartować o medal w Drużynowych Mistrzostwach Gier Planszowych. 3-5 osobowe drużyny zmierzą się w czterech typach gier: strategicznych, ekonomicznych, karcianych oraz rodzinnych. Turniej otworzy gra historyczna pod tytułem „Sigismundus Augustus. Dei gratia Rex Poloniae”.

 

Więcej szczegółów i regulamin

 

Larpy Najwyższych Lotów

Premierowa edycja konkursu skierowanego do twórców larpów. Motywem przewodnim jest hasło „umarł król, niech żyje król”, a uczestnicy mają za zadanie udowodnić, że larp najwyższych lotów, nawet jeśli został oparty na wytartym schemacie, nie będzie wtórny ani nudny. W jury zasiądą znani i uznani twórcy gier i gracze z całej Polski. Zgłoszenia trwają do 27 września.

 

Więcej szczegółów i regulamin

 

NEЯD – konkurs dla graczy

Już po raz trzeci w trakcie Falkonu w ramach bloku poświęconego grom fabularnym odbędzie się konkurs NEЯD, w którym wyłoniony zostanie najlepszy gracz RPG. Wystartować może każdy: zarówno ci, którzy chcą się sprawdzić, jak i ci, którzy chcą się świetnie bawić podczas sesji u najlepszych Mistrzów Gry, wystarczy w trakcie festiwalu zapisać się na jedną z sesji eliminacyjnych.

 

Więcej szczegółów i regulamin

 

Konkurs Odlotowych Strojów KOSplay

 

Kolejną nowością w programie tegorocznego Falkonu jest konkurs strojów. Może wziąć w nim udział każdy – zarówno indywidualnie, jak i grupowo – kto przygotuje i w ciekawy sposób zaprezentuje kostium przedstawiający postać z popkultury – bohatera komiksu, gry, filmu, książki, mangi lub anime. Zgłoszenia można nadsyłać do końca października.

 

Więcej szczegółów i regulamin

 

 

* * *

RPG (Role Playing Games) – gry fabularne, polegające na wcielaniu się w postać i odgrywaniu scenariusza przygotowanego przez prowadzącego (Mistrza Gry). Gracze podejmują decyzje w imieniu swoich postaci, opisując sobie nawzajem ich działania, a sytuacje sporne rozwiązując za pomocą rzutu wielościennymi kośćmi.

 

Larpy (Live Action Role Playing) – gry improwizacji, w których postaci odgrywa się przy użyciu mimiki, gestów, rekwizytów i strojów, w konkretnej przestrzeni lub scenografii. Gracze, kierując się motywacjami swoich bohaterów, wchodzą w interakcje ze sobą i światem gry, po to, aby zrealizować założone wcześniej cele postaci.

 

Cosplay (Costume play) – zabawa polegająca na przebieraniu się za znane postaci z filmów, książek, gier, komiksów. Miłośnicy tej formy rozrywki dopracowują swoje kostiumy w najdrobniejszych szczegółach po to, aby prezentować je szerokiemu gronu odbiorców podczas zlotów i festiwali oraz coraz liczniejszych konkursów.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier