Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

15

Wrz 10

Inne Sfery już za 10 dni!

Program festiwalu mamy już właściwie domknięty. Na naszej stronie znajdziecie wiele informacji, w tym rozkład panelu wydawnictwa Portal oraz blok organizowany przez Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen. Wśród ponad 150 godzin programu znajdzie się kilka prawdziwych pereł.

Należy do nich niewątpliwie pokaz kalari – południowoindyjskiej sztuki walki. Prowadzący – Studio Kalari – jest pierwszym ośrodkiem promującym tę sztukę walki w Polsce! Na Innych Sferach Sankar Lal Sivasankaran Nair i Justyna Rodzińska-Nair poprowadzą prelekcję oraz otwarte warsztaty. Również zza oceanu przybyło do Wrocławia Lacrose. Sport nazywany przez Indian „młodszym bratem wojny”, narodowa dyscyplina Kanady i pierwowzór hokeja na lodzie, w Polsce obecny jest zaledwie od 2007 roku. Drużyna Kosynierów Wrocław, najliczniej reprezentowanego klubu w kadrze narodowej, poprowadzi dwie godzinne prelekcje oraz warsztaty. Zapraszamy!

Z ponurej, szarej rzeczywistości 13 grudnia 1989 roku czerpał za to Jacek Dukaj we „Wrońcu”. Na Innych Sferach na podstawie powieści odbędzie się larp, w którym uczestnicy wcielają się w role szarego obywatela, milicjantów, sklepowe, cingciarzy i opozycjonistów. W czasie larpa mija tydzień z ich życia – stania w kolejce po reglamentowane jedzenie, donoszenia na sąsiadów i ochrony własnego życia przed wszechobecną bezpieką. To wszystko w ironicznej, baśniowej konwencji znanej z książki. I pamiętaj! Nie wychodź z domu w kruczej godzinie.
Dzięki Audiotece dla uczestników gry na festiwalu przygotowaliśmy nagrody – zniżki na audiobooki. Relację z samego larpa można przeczytać na stronie www.wroniec.pl.

Do zobaczenia na Innych Sferach.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier