Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

25

Lis 10

„Ja, Inkwizytor. Dotyk zła” od jutra w sprzedaży!

Czuwa nam tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu – Inkwizytor jego Ekscelencji Biskupa. Miecz w ręku Pana i sługa Aniołów.

Z nieskrywaną przyjemnością informuję, że już jutro na półki sklepowe trafi nowa książka o przygodach naszego ulubionego sługi bożego, inkwizytora Mordimera Madderdina. Nowa powieść Jacka Piekary „Ja, Inkwizytor. Dotyk Zła” zawierać będzie dwie mini powieść i będzie drugim z kolei tomem z cyklu „Ja, Inkwizytor”.

Pierwsze opowiadanie skieruje Mordimera na trop nieznanej siły popychającej ludzi do strasznych zbrodni. Dlaczego bogaty kupiec pragnie utopić we wrzącej smole ubóstwianego synka? Dlaczego zacny patrycjusz w okrutny sposób zabija ukochaną żonę?

Drugie opowiadanie z kolei zawierać będzie pewien wątek miłosny. Inkwizytor wpadnie w miłosne sidła zastawione przez śliczną i uroczą góralkę. Czy jednak pod postacią piękna i wzniosłych uczuć nie kryje się coś głębszego? Coś mroczniejszego? Jak długo Mordimer wytrzyma, by kierowany świętym obowiązkiem, nie zajrzeć do szafy pełnej trupów?

Na te wszystkie pytania odpowiedzi poznamy już jutro. Wystarczy jeszcze troszkę cierpliwości. Na kolejne przygody inkwizytora Madderdina czekaliśmy długie miesiące. Myślę, że możemy poczekać jeszcze jeden, ostatni dzień.

Co się zaś tyczy dalszych planów wydawniczych na 2011 rok to Fabryka Słów planuje wydać kolejny, trzeci tom z cyklu „Ja, Inkwizytor”. Wstępnie nosi on nazwę „Ja, Inkwizytor. Bicz Boży”, a plotki głoszą, że trafi on do sprzedaży być może już w pierwszym kwartale nowego roku. Poczekamy, zobaczymy. Póki co trzymajmy kciuki za autora i wydawców, a także… nacieszmy się jutrzejszą premierą Dotyku Zła!
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier