Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

29

Paź 13

Jak powstawał Sandman?

Mag Jacek Rodek

image001Pl. Konstytucji 5/10,00-657 Warszawa

E:mag@mag.com.pl Web: www.mag.com.pl

Informacja prasowa

Jak tworzyliśmy Sandmana

Wspomina Neil Gaiman

 

The Guardian w ostatnim wydaniu zamieścił obszerny artykuł z ulubionymi planszami autorów z najsławniejszego komiksu Sandman.

Ponad dekada minęła od czasu, kiedy znany grafik Dave McKean zilustrował scenariusz Neila Gaimana do kultowego dzisiaj komiksu Sandman. Obserwowana dzisiaj „złota era komiksu” jest owocem tamtych eksperymentalnych prac – mówi Dave McKean w wywiadzie dla The Guardian.

Postać Snu – aka Sandmana lub Pana Snów – zawsze była w mojej głowie, tak jak analogicznie rzeźby Michała Anioła od zawsze były w marmurze. W 1988 roku, kiedy napisałem odcinek serii Black Orchid, mojego pierwszego komiksu dla DC, przyszło mi do głowy, że byłoby fajnie, gdyby Sandman, który pojawił się w komiksach innych pisarzy, również się tam znalazł. Zacząłem myśleć o tym, jak ponownie napisać tę postać, i rozmawiałem o tym z Janette Kahn [prezesem DC] i Karen Berger [wydawcą]. Potem dostałem telefon z prośbą, bym pisał komiks. Więcej w The Guardian : http://www.theguardian.com/culture/2013/oct/22/how-we-made-sandman-gaiman

 
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier