Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

11

Paź 12

Juz jutro premiera XCOM: Enemy Unknown

 Cenega, wyłączny partner firmy 2K w Polsce, Czechach, na Słowacji oraz Węgrzech informuje, że gra XCOM: Enemy Unknown trafi do sklepów 12 października. Gra zostanie wydana na komputery PC  w pełnej, polskiej wersji językowej (napisy i dialogi).Grę można zamawiać również w wersji cyfrowej na platformie muve digital w atrakcyjnym pakiecie z grą Sid Meier’s Civilization V – GRATIS!

Ze względu na wydłużający się czas potrzebny na testy kompatybilności konsolowego trybu multiplayer między różnymi wersjami językowymi gry, firmy 2K oraz Cenega zostały zmuszone do przesunięcia daty premiery polskiej wersji językowej na Xbox 360 i PlayStation 3.

W dniu światowej premiery, 12 października, do polskich sklepów trafi angielska wersja językowa gry na konsole.  Gracze, którzy będą chcieli zagrać w XCOM: Enemy Unknown, będą mogli nabyć grę w oryginalnej, angielskiej wersji językowej na Xbox 360 i PlayStation 3, w sugerowanej cenie 229,99 zł.

Firmy 2K i Cenega dokładają wszelkich starań aby polska wersja językowa XCOM: Enemy Unknown na konsole była dostępna dla graczy najszybciej jak to możliwe. Informacje dotyczące dokładnej daty premiery pojawią się w niedługim czasie. Dodatkowo informujemy, że dzięki bardzo dobrym relacjom między firmami 2K oraz Cenega wszyscy gracze, którzy zdecydują się poczekać na polską konsolową wersję gry będą mogli zakupić ją o 50zł taniej. Finalna cena sugerowana polskiej wersji gry na konsole będzie wynosić 179,99 zł zamiast 229,99zł.

Wszyscy, którzy zakupią grę w przedsprzedaży, uzyskają dostęp do zestawu Elite Soldier Pack, oferującego opcje personalizacji żołnierzy.

Zestaw Elite Soldier Pack zawierać będzie opcje personalizacji żołnierzy, w tym:

·         Klasyczny żołnierz X-COM: wraz z rozpoczęciem gry

, w barakach znajdzie się nowy rekrut, inspirowany oryginalnymi żołnierzami z pierwszej części gry.

·         X-COM: UFO Defence. Kombinezon khaki i fryzura ze spłaszczonymi u góry blond włosami powróci w glorii i chwale, zmodernizowana wraz z resztą uniwersum XCOM.

·         Zestawy Soldier Deco: gracze mogą personalizować żołnierzy, korzystając z kilku ulepszeń estetycznych dla pancerzy, w tym z nowych zestawów Hyperion i Reaper

·         Pełna personalizacja barw: wachlarz różnorodnych kolorów i odcieni dla wszystkich zbroi w grze pozwoli graczom w pełni kontrolować wygląd ich oddziału.

“Tworząc na nowo XCOM, jednym z naszych celów stał się rozwój gry, jednocześnie pamiętając o tym, co uczyniło XCOM jedną z najlepszych gier PC w historii”, powiedziała Sarah Anderson, Wiceprezes ds. Marketingu firmy 2K. „Ważne jest, by stworzyć taką grę, która będzie pociągająca zarówno dla fanów pierwszej części gry jak i nowych graczy, i to właśnie chcemy osiągnąć tworząc XCOM: Enemy Unknown.

XCOM: Enemy Unknown to odpowiedź na trwający 15 lat głód, którego doświadczali fani  X-COM” powiedzał Steve Martin, szef Firaxis Games. „Chcieliśmy znaleźć szczególny sposób aby nagrodzić tych wiernych fanów i rozwiązaniem są edycja specjalna oraz Elite Soldier Pack”.

Wydana w 1993 r. pierwsza część serii X-COM uznawana jest za jedną z najlepszych gier jakie kiedykolwiek stworzono – jej współczesna wersja tworzona jest zaś przez ekspertów od gier strategicznych ze studia Firaxis Games. XCOM: Enemy Unknown rozszerza dziedzictwo X-COM, zawierając zupełnie nową fabułę, wrogów i technologie do walki z obcymi i obrony Ziemi. W XCOM: Enemy Unknown gracze doglądać będą strategii walki oraz taktyki indywidualnych oddziałów, a także zarządzać bazą i przydzielać zasoby jako dowódca sekretnej, globalnej organizacji militarnej XCOM. Z równym naciskiem tak na głęboką strategię jak i intensywną walkę taktyczną, XCOM: Enemy Unknown pozwoli graczom kontrolować los rasy ludzkiej broniąc się przed przerażającą inwazją obcych na globalną skalę.

Więcej informacji znaleźć można na  www.xcom.com oraz http://www.facebook.com/XCOM.

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier