Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

22

Wrz 10

Kingdoms of Amalur: Reckoning – nowy wymiar RPG?

Tak właśnie chwalą swoją najnowszą produkcje twórcy z 38 Studio, a do poparcia tych słów podają znamienite nazwiska, które pracują przy tytule:

  • Ken Rolston – człowiek, który zaczynał od pisania scenariuszy do papierowych systemów RPG takich jak Warhammer czy AD&D. W komputerowej rozrywce zasłynął jako designer Morrowinda oraz lead designer Obiliviona. Tym razem także obejmie stanowisko przewodniczącego projektu.
  • Todd McFarlane – nazwisko znane wszystkim fanom komiksu, twórca postaci Spawna. Bardzo utalentowany grafik rysujący m.in dla Marvela i DC Comics. To właśnie jemu zawdzięczać będziemy oprawę wizualną gry.
  • R.A. Salvatore – tak, dobrze widzicie – to ten znany amerykański pisarz. Twórca postaci najsłynniejszego mrocznego elfa, Drizzt’a Do’Urdena, a także wielu innych powieści fantastycznych. To on odpowiedzialny jest za świat i fabułę w KoA:Reckoning.

Czy trio te będzie w stanie spełnić swoje groźby i przeniesie rozgrywkę RPG na wyższy poziom? Dowiemy się już w przyszłym roku, na kiedy to Electronic Arts (wydawca tytułu) zaplanowało premierę gry.

Na razie wiemy, że w KoA: Reckoning dostaniemy bogaty, otwarty świat. Innowacyjną i dynamiczną mechanikę walki oraz ciekawie zapowiadającą się historię do rozegrania.

Przyjdzie nam bowiem rozwiązać zagadkę tajemniczych Studni Dusz, których pojawienie się, na terenach całego Amaluru, pogwałcilo naturalny porządek istnienia – relikty te sprawiają, że każda martwa myśląca istota, którą przyniesiono w ich pobliże, wróci do życia.

Zapraszamy do obejrzenia trailera na oficjalnej stronie Kingdoms of Amalur: Reckoning.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier