Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

12

Kwi 11

Konkurs „Achaja” rozstrzygnięty!

W ostatni piątek zakończyliśmy konkurs „Achaja – Co Twoim zdaniem wydarzy się w 4 części Achai?”, związany z nowym wydaniem powieści Andrzeja Ziemiańskiego.

Przysłaliście do nas mnóstwo prac z których nasze jury wyłoniło 2 zwycięskie prace.

Walka była zażarta, a my mieliśmy ciężki orzech do zgryzienia w ocenie prac.

Ostatecznie udało nam się wyłonić 2 prace, które otrzymają od Fabryki Słów książkę Achaja, t.1 – wyd. 3.

Zwycięskie prace nadesłali do nas:

  1. Malwina Sikora
  2. Aleksandra ‚Chimajra’ Wichert

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do naszych kolejnych konkursów!

W dalszej części newsa możecie zapoznać się ze zwycięskimi pracami.

1.

Jeśli akcja ma się dziać 1000 lat później, można łatwo się domyślić, że Achaja dotrze do lat współczesnych. Podejrzewam, że będzie miała wspomnienia z I i II wojny światowej, działając w aktywnej, kontrowersyjnej opozycji przeciw Niemcom, kierując ruchem oporu, i będąc głównym pomysłodawcą na drugi zamach na Fuhrera. Podejrzewam także, że nauczy latać się samolotem, przy walce Anglików. Z takim bagażem doświadczeń zainteresuje się wojną zbrojeniową na Bliskim Wschodzie. Głównie zszokuje i wścieknie nią pozycje kobiet w społeczeństwie. Dokona spektakularnego przewrotu kulturowego, wpierw powoła pod swoją wodzę kilka kobiet, w miarę jak będą się oswajać, w końcu staną wszystkie. Nastanie kolejna wojna, tym razem domowa. Achaja będzie miała przez to mnóstwo problemów, wściekli mężczyźni wielokrotnie będą próbowali ją zabić, jednak jej kocia natura za każdym razem zadziwi wymknięcie się śmierci i ogłoszą ją samym Szatanem, jakoże kobiety są w ich kulturze nieczyste.
Meredith za to, ze swą nieśmiertelnością przez wieki zagłębiał się w badaniach chemicznych nad ludzką strukturą, wynajdując inny sposób na wieczne życie, niż uciążliwe pojawianie się w dziwnych miejscach. Będzie pertraktował z Aniołami, które z gniewu Boga na jego działania, zejdą na ziemię, by go powstrzymać. We współczesności zostanie biologiem i spróbuje tym razem skontaktować się z demonem z najniższego kręgu Piekła, zabrał jego uciążliwy dar. Odkryje, że nawet jeśli kiedykolwiek umrze, trafi w kolejną nieśmiertelność, jego największą fobię: w wieczną świadomość siebie.

2.

Hm. Na pytanie trudno mi odpowiedzieć, gdyż nie znam poprzednich części cyklu (co- paradoksalnie – jest dodatkową motywacją do udzielenia odpowiedzi – ha!). Spróbuję więc zaimprowizować… (Powodzenia!)
Otóż nasza ukochana, główna bohaterka obudzi się w swoim łóżku i odkryje, że wszystko co się wydarzyło, to sen. Rozglądając się nerwowo zauważy księżyc odbijający na tle granatowego nieba. Zahipnotyzowana jasną, okrągłą tarczą (któż by się oparł?) podejdzie do okna. Jej wzrok przykuje czarny ptak na gałęzi uschniętego drzewa, które nigdy nie istniało w świecie otulającym jej komnatę. Wepnie się na parapet i z rozłożonymi rękoma rzuci się w przepaść, która rośnie w nieskończoność. Spadając będzie mijać w locie zmasakrowane zwłoki swoich byłych towarzyszy, przyjaciół i kochanków. I wszystko to, aby znów się przebudzić i…
No właśnie? Cóż takiego zaserwuje nam autor?
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier