Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

17

Wrz 12

Kontynuacja przygód Burtona i Swinburne’a już w sprzedaży

Na półkach sklepowych pojawiła się „Zdumiewająca sprawa Nakręcanego Człowieka” Marka Hoddera.

Książka jest kontynuacją przygód sir Richarda Francisa Burtona i jego partnera Algernona Swinburne’a. Pierwsza część cyklu spotkała się z gorącym przyjęciem przez czytelników, a zdaniem recenzentów drugi tom jest nawet lepszy od poprzednika.

Jest rok 1862, choć akurat to nie 1862 powinien
być …

Czas został zmieniony, a królewski agent Sir Richard Francis Burton, jest jednym z niewielu ludzi, którzy wiedzą co tak naprawdę się wydarzyło.

Na Trafalgar Square zostaje znaleziony tajemniczy wykonany z mosiądzu Nakręcany Człowiek. Jaki jest jego związek ze sprawą skradzionej kolekcji czarnych diamentów, o których mówi się, że są fragmentami lemuriańskiego Oka Nagi – meteorytu, który w pradawnych czasach uderzył w Ziemię.

Jaką zagadkę skrywa przeklęta posiadłość rodu Tichborne i kto szczuje mieszkańców Londynu tajemniczymi i przerażającymi parowymi upiorami?

Od nawiedzonych dworów po domy dla obłąkanych, od Ameryki Południowej po Australię, od morskich bezmiarów po duszne pradawne labirynty – wszędzie tam sir Richard Burton ściga swoich mrocznych adwersarzy i walczy z własnymi demonami. Na swojej ścieżce spotka słynnego filozofa Herberta Spencera, genialnego inżyniera Brunela, wspaniałą „Damę z lampą” – Florence Nightingale, a nawet Charlesa Doyle’a (ojca Sir Arthura).

Czy królewski agent i jego wierny druh, poeta Algernon Swinburne pokrzyżują plany spisku, który zagraża nie tylko Imperium Brytyjskiemu, ale może doprowadzić także do międzynarodowego konfliktu, jakiego świat do tej pory nie zaznał?

Czym lub kim jest i jaki sekret skrywa Nakręcany Człowiek?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w książce. Aby jeszcze bardziej zachęcić do jej przeczytania, zapraszam do przeczytania wypowiedzi Krzysztofa Sokołowskiego, autora świetnego przekładu „Zdumiewającej sprawy Nakręcanego Człowieka”.
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier