Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

14

Lut 11

Krakonowe Przecieki Programowe

A oto informacje jakie udało nam się uzyskać od organizatorów Krakonu:

Kolejny miesiąc pracy nad Krakonem za nami i oto możemy przekazać Wam drobne przecieki na temat czekających Was rozmaitości.

Z atrakcji:

Już teraz możemy Was zapewnić, że na konwencie spotkacie gościnnie do nas przybyły 501 Legion(Star Wars). Odbędą się także pokazy Dawnych Europejskich Sztuk Walki oraz będziecie mieli możliwość wysłuchania prelekcji poświęconych temu tematowi. Co więcej dostaniecie możliwość wzięcia udziału w Legendarnym konkursie muzycznym Sony’ego oraz w Mechowej Olimpiadzie. Głodnym nowych wrażeń zostaną zaprezentowane Powerisery (czyli szczudła sprężynowe)- pokaz zostanie połączony z warsztatami.

Z sali Konsolowej doniesiono nam pojawienie się retro Konsol wraz z turniejami klasyków(Mortal Kombat 2 juz się grzeje). A to tylko jeden z wielu tytułów turniejowych jakie będą się odbywały! Więcej informacji wkrótce poda Magus.

Wśród autorów którzy potwierdzili swoje przybycie są:

  • Witold Jabłoński
  • Sebastian Uznański
  • Jewgienij T. Olejniczak
  • Jarek Urbaniuk
  • Wit Szostak
  • Kazimierz Kyrcz
  • Szczepan Twardoch
  • Andrzej Pilipiuk
  • Róża Jakobsze
  • Robert Wegner

Ponad to w bloku Autorskim pojawią się polscy autorzy Gier Planszowych, a być może również tłumacze mang.

Z PRZYKROŚCIĄ INFORMUJEMY, ŻE NA KONWENCIE KRAKON NIE ODBĘDZIE SIĘ COSPLAY… TYLKO AŻ DWA RÓŻNE TEGO TYPU WYDARZENIA!

Po pierwsze „Przebieranki Krakonowe” (Classic Cosplay) łączący w sobie elementy cosplayu z gier, mangi, fantastyki wszelakiej oraz anime, którego regulamin oraz zasady zgłoszeń można znaleźć pod tym adresem.

Po drugie „Zuuuosplay”, który na chwilę obecną pozostanie pod osłoną wszechobecnego mhroku, zUa i ciasteczek.

Patronują nam już nie tyko portale fantastyczne i mangowe. Postanowiliśmy wyjść ze współpracą także do środowisk akademickich i nawiązaliśmy kontakty z działającymi pod Uniwersytetem Jagielońskim Bratnią Pomocą Akademicką (BPA) i studencką kawiarnią STUBA, a także z samym Uniwersytetem Jagiellońskim- wszystkich fanów kultury japońskiej informujemy,że u nas będzie można wysłuchać prelekcji prowadzonych przez wykładowców UJ z kierunku Japonistyki.

W dziedzinie współpracy powinniście również wiedzieć, że Krakon współdziała z Bielskim Konwentem Grojkon.(Na który serdecznie Was zapraszamy)

A potencjalnym wystawcom przedstawiamy do pobrania naszą ofertę pod tym adresem.

Krakon odbędzie się w dniach 30.06-03.07.2011 w Krakowie.

Do zobaczenia na konwencie!!

Źródło: Krakon
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier