Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

7

Paź 12

Kreskon 2012 podsumowanie organizatorów

Kreskon 2012 był trzydniowym konwentem odbywającym się w Tomaszowie Lubelskim w dniach 12-4 sierpnia.
Na imprezie gościł Stefan Darda, twórca horrorów osadzonych w polskich realiach. Tropem jego powieści „Czarny Wygon” uczestnicy imprezy mieli okazję odbyć nocną wycieczkę do prawdziwej Słonecznej Doliny. Mimo zaaranżowanych przez organizatorów przeszkód i długiej drogi przez ciemny las wszyscy dotarli na miejsce. Jednym z wędrowców i zarazem kolejnym gościem konwentu był autor okładek do książek Stefana, Dariusz Kocurek. Konwentowicze mogli podziwiać jego prace na żywo, w wydaniu wielkoformatowym na przygotowanej specjalnie na Kreskon wystawie.
Dwóch kolejnych gości specjalnych to Dominik Grzeszkiewicz, scenarzysta i rysownik komiksowy oraz Daniel Grzeszkiewicz, komiksiarz i ilustrator książek wydawanych min. przez Fabrykę Słów. Uświetnili oni blok komiksowy pogadanką związaną z ich pracą oraz mini warsztatami komiksowymi.
Na Kreskonie zagościło też kilka stoisk, gdzie uczestnicy mogli kupić fantastyczne książki, komiksy i gadżety.
Były Drobiny Czasu ze swoimi zegarkami oraz stoisko sklepu Mad Artisans z biżuterią wiktoriańską. Komiksy wydawnictw Ważka i Timof sprzedawał nie kto inny jak sam Łukasz Turek z Ważki. Nie zabrakło też lokalnych stoisk, księgarni Papirus z ciekawym asortymentem książek fantastycznych i lokalnych oraz sklepu Virtual, który prócz sprzedaży gier na konsole i PC prowadził przez trzy dni imprezy salę konsolową. Konwentowicze mogli tam zagrać z różn

e tytułu, nie tylko z dziedziny fantasy. Odbyły się turnieje w Call of Duty oraz w Guitar Hero, a sama idea gier konsolowych cieszyła się wielką popularnością.
Na konwencie nie może zabraknąć tradycyjnego Games Roomu, tak też było i w Tomaszowie. Dzięki współpracy ze sklepem Rebel oraz wydawnictwami Bard, Granna i Piatnik stworzony został Games Room składający się z kilkudziesięciu tytułów gier planszowych i karcianych. Odwiedzili nas również przedstawiciele wydawnictwa Fabryka Gier Historycznych ze swoją nową grą „W zakładzie. Lubelski Lipiec '80”. W bloku turniejowym odbyły się rozgrywki w gry tj. Jungle Speed, Carcassonne, Super Farmer czy Labyrinth wydawnictwa Let's Play.
Nie zabrakło też tradycyjnego ogniska oraz konkursu na najlepszy strój. W ciągu całego konwentu odbyło się około 120 godzin programu w tym liczne konkursy i prelekcje. Na konwencie bawiło się około 200 osób zarówno z Tomaszowa i okolic jak i z całej Polski, np. Gdańska czy Poznania.
Z punktu widzenia organizatorów było dobrze, choć kilka rzeczy wypadło w ostatniej chwili co zaowocowało małym chaosem, który udało się jednak opanować. Uczestnicy byli zadowoleni z tomaszowskiego konwentu, co dobrze rokuje na przyszłość, a prace nad edycją 8. już trwają!
Kreskon 2012 został zrealizowany z pomocą Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatu Tomaszów Lubelski i wielu instytucji lokalnych oraz internetowych. Wszystkim zaangażowanym w pomoc i współpracę przy Kreskonie serdecznie dziękujemy. Organizatorzy

zp8497586rqWspółpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier