Pod Grzechoczącymi Koścmi

Strona główna

MENU

SONDA

28

Maj 12

Książka polecana przez Cobena, Strauba, Slaughter, „Playboya” i „Rolling Stone” – czym jest „współczesne Twin Peaks”?

O tym autorze Harlan Coben napisał, że jest mistrzem szarpiącej nerwy, ekscytującej fabuły, Peter Straub określił tę powieść mianem mocnej i przyciągającej jak magnes, magazyn „Playboy” porównał ją do Twin Peaks, „Rolling Stone” napisał zaś: zapierający dech w piersiach thriller, coś pomiędzy Williamem Faulknerem a Stephenem Kingiem. „Elle” z kolei dodaje: Kandydat do statusu dzieła kultowego.

O jakiej książce mowa? To Miasteczko Niceville Carstena Strouda.

Jak w przypadku wielu świetnych powieści, również Niceville trudno jest opisać w kilku słowach. Zaczyna się od chłopca, który pewnego dnia znika. Dosłownie – kamera ochrony jednego ze sklepów rejestruje moment, w którym mały Rainey po prostu rozpływa się w powietrzu. Po jakimś czasie policja go znajduje, okoliczności są jednak co najmniej dziwne. Rok później dochodzi do podobnego wydarzenia – tym razem zaginęła pewna starsza kobieta.

Co takiego jest w Niceville? Co sprawia, że liczba porwań i zaginięć jest kilkukrotnie większa, niż w innych miastach? Czym jest Krater – głęboka na tysiąc stóp otchłań? Odpowiedź zaskoczy wszystkich.

Premiera Miasteczka Niceville już 21 czerwca 2012 r., a więc tylko 9 dni po tym, jak książka trafi do sprzedaży w Stanach!
Współpracujemy
Q-workshop EA Polska Fabryka Słów Wydawnictwo Portal Cenega Kuźnia Gier